| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vankata10 Нов потребител

Регистриран на: 05 Авг 2008 Мнения: 3
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 19:22 Заглавие: Въпрос за радио на кола |
|
|
| Искам да попитам радиото на колата вдига ли разхода на гориво? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 19:51 Заглавие: |
|
|
Теоретично - да
На практика не знам дали можеш да го измериш точно с колко ти качва разхода.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vankata10 Нов потребител

Регистриран на: 05 Авг 2008 Мнения: 3
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 20:01 Заглавие: |
|
|
| ми то не е до голямо качване а дали въобще качва нещо дори с някакви грамове гориво,защото 2 ма приятели ми спорят че не качва нито грам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 20:08 Заглавие: |
|
|
И са прави Но ако си натоварил половин тон бас каси в багажника в този случай сериозно ще се повиши разхода на гориво  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mhz Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2006 Мнения: 119 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 20:11 Заглавие: |
|
|
| Радиото не ама мощните усилватели да, защото дърпат много ток, а кой произвежда тока динамото, а колкото повече се дърпа от него толкова повече се натоварва и по трудно се върти... Акумулатора например като е изтощен дърпа супер много енергия и е една от причините за свистене на ремъка... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Комбинатор Опитен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2007 Мнения: 310
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 20:12 Заглавие: |
|
|
В краина сметка за спорта де.
Всеки консъматор на енергия повишава разхода , дори и отворен прозорец. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mhz Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2006 Мнения: 119 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 20:12 Заглавие: |
|
|
| И ония циганийки дето ги слагат за "спойлери" повишават разхода... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 20:17 Заглавие: |
|
|
Тогава ги попитай откъде получава захранване това радио - от въздуха ли?
Разбира се че от генератора на колата, той пък съответно получава мощност от двигателя.
Като резултат - изразходване на гориво, в зависимост от това колко си го усилил това радио.
Колкото по силно свири и колкото по-мощни са ти тонколоните - толкова по-висок допълнителен разход за колата.
Може да те питат - "Ами ако в момента двигателя не се върти?
Тогава се изразходва акумулатора, и като запалиш двигателя, генератора трябва да дозарежда акумулатора по-дълго време в резултат на което отново имаш допълнителен разход на гориво.
П.П. Дано да съм помогнал и успех в спора
П.П.П. Колегите вече са ме изпреварили, но разсъжденията са чисто теоретични - не се знае при маломощно радио дали можеш да засечеш колко точно се повишава разхода |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vankata10 Нов потребител

Регистриран на: 05 Авг 2008 Мнения: 3
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 20:25 Заглавие: |
|
|
мерси на всички за отговорите  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|