| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 21:18 Заглавие: TV Schneider Finale 90-28 (Шаси DTV2) |
|
|
Здравейте колеги .... този "дядо" дойде с дефект който на пръв поглед прилича на МЧУ но и на AV проблема си остава . т.е. без сигнал снежинките са идеално фокусирани .. OSD излиза добре на екрана но при наличие на сигнал картината побелява и се размазва все едно е с прекалено голямо ниво на сигнала .. също така се губи и синхронизация.
Яркост контраст звук и всичко което може да управлява процесора се регулира .
Първосигнално както винаги се насочих към електролитите но без ефект.
Напреженията са в нормата.
Някакви идеи???  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Сеп 11, 2008 21:33 Заглавие: |
|
|
Кои електролити си сменил?
Филтражите по вторичните вериги на ИЗ и ТХО-или ги сменяш наред или се хващаш едно по едно с осцилоскопа на всяко от тях и гледаш за пулсации...
Спойки огледай също... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Пет Сеп 12, 2008 7:01 Заглавие: |
|
|
| Електролити в МЧУ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Пет Сеп 12, 2008 8:20 Заглавие: |
|
|
Е не съм сменял а само за проба ги запаралелвах но без промяна .... на осцилоскоп пулсациите са малки но май ще сменя всичко що е филтриращ електролит .
За лоши спойки ........ съмнявам се ... поне теста с огъване на платкате не води до нищо
| fonev_tv написа: | | Електролити в МЧУ |
Е тогава защо го прави и на AV ??
Дали не е вертикал ... спомням си че подобно маи ми се е случвало при друг телевизор и след смяната на ВО се оправи ама ...... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Сеп 12, 2008 8:57 Заглавие: |
|
|
Подобен ефект можеш да имаш от милион неща.
Хубаво беше да се разграничи чрез подмяна в цифровия блок ли е проблема или в другия за да се знае къде да чоплиш.Но ти явно нямаш с какво...
Сменяй филтражни електролити по захранванията смело...
Не е лоша идея да свалиш цифровия блок и хубаво да го изчеткаш.
Това с огъването в DTV1/2 не е гаранция-ти огледай хубаво за спойки.
На платката на кинескопа имаше и едни високоомни резистори дето прекъсваха и от тях мажеше,но тогава не би трябвало да имаш проблем със синхронизацията пък. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Пет Сеп 12, 2008 10:07 Заглавие: |
|
|
Май ще излезеш прав забравих да спомена че платката с видеоусилвателите е "присаждана" . Но напреженията са в норма по кинескопа и при входа на Видеоусилвателите , клиента твърди че така е работело от 2 години. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Сеп 12, 2008 11:15 Заглавие: |
|
|
| valioman написа: | | платката с видеоусилвателите е "присаждана" |
Какво се разбира под "присаждана"? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Пет Сеп 12, 2008 11:29 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: |
Какво се разбира под "присаждана"? |
Еми оригиналната гледам е била с Интегрална схема ( която не знам каква е ) но е извадена и е сложена отстрани платка от друг ТВ с транзисторни стъпала за Видеоусилватели даже доста ми прилича на Funai с тримери за регулиране на отделните нива на катодите . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Сеп 12, 2008 11:31 Заглавие: |
|
|
Май първо кинескопа е присаден и куплонга не е бил като за него и са подменили цялата платка.Има ли други промени . _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|