| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 23:10 Заглавие: PHILIPS L6.3 гори крайния за ТХО В Stand By -РЕШЕНО! |
|
|
| След ремонта телевизора работи 3 дена,но когато го изгасих в дежурен режим,импулсното запищя неприятно и гръмна BU1508FX в ТХО-то.Проверих и замених почти всичко,в което се съмнявах,само ценер за 200В. нямах и го замених с R2M,но ефект нулев. След изгарянето на 3-4 транзистора по този начин-в стендбай мирясах и захвърлих телевизора в раковото.Знам,че тази тема е дискутирана и я потърсих в двата наши форума,както и в руския Монитор,но отново ударих на камък.Ако някой се сеща с нещо да помогне,дори и препратка към темата,ще съм му благодарен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Сеп 17, 2008 8:27 Заглавие: |
|
|
| Смени конд.на B+ и си възстанови ценера за 200в.Това че се възбужда наистина е писано много за него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Сря Сеп 17, 2008 11:42 Заглавие: PHILIPS L6.3 гори крайния за ТХО В Stand By |
|
|
| Благодаря колеги,ще направя каквото пише,макар,че почти всичко съм направил преди,само Сф. в +В не съм сменил,а само ги мерих. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mineff Активен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 68 Местожителство: Kazanlak
|
Пуснато на: Сря Сеп 17, 2008 16:48 Заглавие: |
|
|
| Послушай Dima с линка който прати. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Сря Сеп 17, 2008 20:24 Заглавие: PHILIPS L6.3 гори крайния за ТХО В Stand By |
|
|
Благодаря Ви колеги за помощта и вниманието,проблема е решен.Смених драйверният транзистор с 2SC3807,и за всеки случай оптрона и телевизора заспа.Дима,ти винаги си давал точни и бепотрешни съвети и затова винаги съм се отнасял с уважение към твоя професионализъм.Бъди жив и здрав и все така всеотдаен към проблемите на гилдията!Успех на всички колеги!
Закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|