| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
maro71 Опитен потребител


Регистриран на: 05 Дек 2007 Мнения: 423 Местожителство: Наприч
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 15:50 Заглавие: CROWN,TV,11AK36-вертикално |
|
|
| както писах тивито е шаси 11АК36,вертикалното е изградено с ИС-TDA8174AW,но доста грее, вьпросьт ми е нормално ли е,телевизорьт бе поразен от грьм захранването беше изгоряло направих го и телевизорьт трьгна, но има едни линии които се спускат от горе на долу а ВО-то доста грее ето снимка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rbd72 Опитен потребител

Регистриран на: 30 Юли 2005 Мнения: 310 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 15:56 Заглавие: |
|
|
Да не е проблема в ХО. _________________ Никога не е късно да станеш за резил. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 15:59 Заглавие: |
|
|
| 300в как са?В+ ?Захранването на ВО? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
maro71 Опитен потребител


Регистриран на: 05 Дек 2007 Мнения: 423 Местожителство: Наприч
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 16:13 Заглавие: отговор |
|
|
| Б+115V,ВО-27,5V |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 16:21 Заглавие: |
|
|
| Ако по захранването всичко е наред,с-тата премерени или сменени(на В+),трябва да се види около ВО-то.Там имаше едни SMD транз.BC848(по спомен,ако не се лъжа)та те трябва да се погледнат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
maro71 Опитен потребител


Регистриран на: 05 Дек 2007 Мнения: 423 Местожителство: Наприч
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 16:29 Заглавие: отговор |
|
|
сменил сьм кондезаторите (електролитните)презапоил сьм smd -елементите или ВО-итегральт се ебава или може би се самовьзбужда ,но почвам да премеря smd-транзисторите
P.S.
смд-транзисторите са здрави резисторите сьщо,маи остава интеграл |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 19:33 Заглавие: |
|
|
Скоро четох тема със същия дефект и снимка приложена и дефекта се е оказал в керамичен кондензатор около схемата за вертикално отклонение. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 19:49 Заглавие: |
|
|
Само в този, и подобните му случаи, не е ли най-лесно да се смени за проба TDA8174AW , пък сетне каквото и да било друго ? То да беше някой процесор за 100лв, та човек да го върти отвсякъде... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
maro71 Опитен потребител


Регистриран на: 05 Дек 2007 Мнения: 423 Местожителство: Наприч
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 20:00 Заглавие: отговор |
|
|
| Коцев аз сьщо четох за този проблем и се сетих за керамиките,а за колегата които е писал че интегральт трябва да се смени сьгласен сьм ,че не е 100лв,а е 1,90 лв но пьтните ми са 10лв клиентьт го интересуват само елементите не и пьтните. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 20:07 Заглавие: |
|
|
maro71,
За отношението на разходите съм съгласен
Но, някои, най-често употребявани чаркалъци трябва да имаш под ръка... преди да си Разкопал шасито  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|