| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 19:02 Заглавие: ELEKTA CTR 2036 EMK-няма цветност. |
|
|
Здравейте,
Телевизорът е :
ELEKTA CTR 2036 EMK.Шасси С50AN, Съдаржание:TA8659AN,M34300-230SP,TC4053BP.
Екранната индикация-менютата излизат цветни.През 10 килоомово съпротивление на катодите и трите цвята макар и слабички ги има.
През антения вход и през Video входа сигналът излиза на екрана черно бял.Телевизорът няма AV изход за да видя какво става там.
Имам чувството,че не работи на PAL,а на Sekam.Имам нужда от помощ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 19:14 Заглавие: |
|
|
| А пускал ли си му Sekam от тестера? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 19:25 Заглавие: |
|
|
А опознаването автоматично ли е, или на предния панел под капака ....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 19:26 Заглавие: |
|
|
| За съжаление тестера ми е само на PAL.Явно ще трябва да се копува друг.Сменил съм кварца 4,43 Mhz за всеки случай.Не виждам на командния панел да има превключвател на PAL/SEKAM |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 20:28 Заглавие: Re: ELEKTA CTR 2036 EMK-няма цветност. |
|
|
| marin_bonchev написа: | | Екранната индикация-менютата излизат цветни | И какво общо има това с проблема с цветноста?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 20:29 Заглавие: |
|
|
| Глупово е като предложение но цветноста дал ли си я до дупка?И още 1 въпрос схема имаш ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 21:25 Заглавие: |
|
|
В моята практика съм сменял и самата схема при липса на цвят.Все пак първо врътни тримерчето до закъснителната линия пък не пречи и самата линия да се смени за проба. И от там ми е изкачало зайчето.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Сеп 16, 2008 10:32 Заглавие: |
|
|
на този чип като му откачиш 10,11 и 21 крак тръгва автоматино опознаваене на всичките системи. Така ще си сигурен, че не е на секам. _________________ ИВАН ПАВЛОВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Сеп 17, 2008 1:08 Заглавие: |
|
|
Керамични кондензатори, мисля 22нф покрай 8659, май във веригата на опознаването, позабравил съм ги. Този дефект го имах преди 5-6години при моята тъща. Като погледнете ще ги видите дори и без схема. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Сря Сеп 17, 2008 18:41 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за ценните съвети.Сега съм го поизоставил, че имам друга спешна работа,но като се върна на него ще пиша за резултата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|