Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търся сервизно описание AEG MICROMAT 725

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
uglyduck
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Сеп 2008
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пон Сеп 22, 2008 12:44    Заглавие: Търся сервизно описание AEG MICROMAT 725 Отговорете с цитат

Търся сервизно описание на микровълнова печка AEG MICROMAT 725, E-Nr. E EH 8223, 611 847 100.

Преди да съм започнал да си губя времето с ремонта, някой да има идея защо печката пече просто понякога? Иначе всичко изглежда наред - електроника, мотор, таймер, лампа... просто излъчва когато сама намери за добре.

e-mail: gorbounov <at> gmail <dot> com

Благодаря


Последната промяна е направена от uglyduck на Вто Сеп 23, 2008 16:17; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Пон Сеп 22, 2008 12:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Оправи си мейла в профила-и тема стикнахме най-отгоре и пак никой не гледа.
А сервизна документация се съмнявам че ти трябва.С малко опит и елементарни познания по електротехника и малко мерене се решава всичко...
Ако не ти е по силите-на сервиз!
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
uglyduck
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Сеп 2008
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Вто Сеп 23, 2008 16:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, може би критиката за е-мейл е основателна ...до някъде...

Сега има е-мейл в поста.

1) Как да преместя поста обратно, за да не дублирам?

2) Ей с тази критика обаче съм крайно несъгласен:
Цитат:
А сервизна документация се съмнявам че ти трябва.С малко опит и елементарни познания по електротехника и малко мерене се решава всичко...
Ако не ти е по силите-на сервиз!

Аргументи:
    - от къде знаеш дали ми трябва или не сервизна документация?
    - "елементарни познания" е относително понятие! Това, че не съм специалист по микровълнови печки не ме прави нито по-малко инженер, нито по-малко човек! Този коментар е крайно недружелюбен и крие високомерие и надменност!
    - смятам, че форумите не са научни конференции, а тяхната цел е да може човек (по-грамотен или по-малко запознат, а също с много, малко или никакъв опит) да попита в "разговорен и неформален стил" за нещо, което го вълнува, което иска да сподели или да потърси помощ.
    - Ако исках да отида на сервиз, до сега щях да го направя. Може би си имам някакви свои съображения да не отида. И ако така посрещаш клиентите си - не им завиждам. Ако не желаеш да помагаш или отговаряш - няма проблем, просто остави това да направи, който има желание!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008
Мнения: 517
Местожителство: гр.Чирпан

МнениеПуснато на: Вто Сеп 23, 2008 17:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Преди да съм започнал да си губя времето с ремонта,

Щом мислиш че ще ти отнеме много време за ремонт на една микровълнова, и търсиш сервизно за нея, може да се предполага колко си инженер по електроника или електротехника.
Цитат:
смятам, че форумите не са научни конференции, а тяхната цел е да може човек (по-грамотен или по-малко запознат, а също с много, малко или никакъв опит) да попита в "разговорен и неформален стил" за нещо, което го вълнува, което иска да сподели или да потърси помощ.

Това е технически форум за електроника и електротехника и лично аз подкрепям модераторите, че темите трябва да са технически написани.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 23, 2008 17:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Още един сърдит човек.Защо се сърдиш ,човека иска да те предупреди за да не те утрепе тока ако не си електротехник.Ако кажеш че си такъв напиши какво си премерил,къде си срещнал трудност и т.н.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Сеп 24, 2008 11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

uglyduck написа:
Добре, може би критиката за е-мейл е основателна ...до някъде...

До къде е основателна и докъде не е основателна дадена модераторска забележка не мисля да ме поучаваш.Правилата са такива!
Като не ти изнасят може да се изнесеш леко улево!
uglyduck написа:
Сега има е-мейл в поста.
1) Как да преместя поста обратно, за да не дублирам?

Ако беше се спрял до тук-темата ти щеше да е преместена обратно където е била и всичко щеше да е "Пей сърце"-пък който желае-да помага.
uglyduck написа:
Аргументи:
от къде знаеш дали ми трябва или не сервизна документация?

Знам-такива като тебе,всеки ден има във форума по двама,трима.От толкоз гниене във форума съм се научил да преценям хората достатъчно добре и мисля че рядко греша.
uglyduck написа:
"елементарни познания" е относително понятие!

Напротив-термина си е съвсем точно и ясно понятие и се отнася за нещата които се учат във 1-2 курс на електротехникумите.
uglyduck написа:

Това, че не съм специалист по микровълнови печки не ме прави нито по-малко инженер, нито по-малко човек!

Айде,айде-тая думичка "инджинер" отдавна е толкоз девалвирала в нашето общество,че само ме кара да се усмихна леко и обикновено,като я чуя си го местя в другия крачол...За нея се носят и вицове и кво ли не...и да не кажа какви екземпляри съм срещал.
Аз па не съм "инджинер".И деля хората на знаещи и можещи,а не на титлата,която носят-пък била тя и академик от Оксфорд.
uglyduck написа:
смятам, че форумите не са научни конференции, а тяхната цел е да може човек (по-грамотен или по-малко запознат, а също с много, малко или никакъв опит) да попита в "разговорен и неформален стил" за нещо, което го вълнува, което иска да сподели или да потърси помощ.

Тук грешиш-поне ремонтните раздели отгоре са си професионални-и си пише че се отнасят,за "колегите от сервизния бранш".Никой от тях не е длъжен да чете дискусии за това "откъде върви тока" и "закона на Ом" поне в горните раздели.
Няма нищо такова-"разговорен" и "неформален стил" има в датата,дира и прочие-тук има технически термини и техническа грамотност-да се премерят поне основни неща,да се знае принципа на работа на ремонтираното устройство,да се упоменат какви основни измервания са извършени и до какви изводи си стигнал.За всичко останало си има-последните два раздела най-доле. Twisted Evil
Микровълновата печка не е совалка и обикновено със малки измервания и знаене "откъде и как върви тока" проблема може да бъде открит или поне локализиран в коя част от нея е-и едва тогава да се "до-помогне" от форума.
Exclamation Форума е да се помогне на някой който знае и може,но не му стига малко за да си свърши работа,но определено не е за "начално обучение"-за такива неща си има учебници,енциклопедии,википедии,сайтове и прочие...И четене-разбира се.
uglyduck написа:
Ако исках да отида на сервиз, до сега щях да го направя. Може би си имам някакви свои съображения да не отида.

Ми хубаво като имаш желание да си я оправиш сам.Само че едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто-да го направиш.
Темата поради обрата който хвана-остава тука.Отключена си е-който има желание-нека да помага на човека-нямам нищо впротив.

P.S.Като се замисля-през ръцете ми колко печки са минали-схема ми се е налагало да отворя 1-2 пъти максимум-дали има и толкоз.Просто там нещата са такива-че схема е абсолютно ненужно...Абе де да знам-може и аз да съм прекалено назадничав-сигурно има и хора дето като тръгнат да ремонтират сушоар или ютия и на тях им търсят схема. Twisted Evil
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov