Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ШОУ БЕЗ ЗАВЕСА
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2005 10:48    Заглавие: ШОУ БЕЗ ЗАВЕСА Отговорете с цитат

На всеки му се е случвало по нещо весело на работа....
Споделете да се посмеем Very Happy
Да цитирам един колега "Уж не работеше, какво му стана..."
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2005 22:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Eто ви един случай от преди 30 години.Тогава бяха само черно бели телевизори и то повечето Българко производство.Един милиционер от моето село живее тук в блок на МВР.Същия си донася телевизора Плиска поставя го на масата на гишето и ме моли .Селски направи ми телевизора ама още сега а аз отивам да купя бира и мезе.Питам го каква му е повредата и той казва една бяла линия по средата има и няма картина.Той тръгна за пиенето а аз го отворих още на гишето и смених кондензатора /по старите майстори знаят за какво става на въпрос / видях че показа картина и го изключих.След десетина минути селския носи бирата и мезето и като видя че телевизора е на масата се ядоса и вика аз ти нося пиене а ти още не си го почвал.Аз се правя на ударен и отново го питам какъв му беше дефекта.След като пак ми каза че има само една бяла линия по средата то аз си наплюмчих пръста и му теглих една линия през екрана.Включих телевизора картината се показа и селския остана като ударен от гръм.
За едно плюмчене аз да го нося пък и пиене ви купих.Взе си телевизора и мърморейки си замина.След половин година това кондензаторче отново пробива и се получава пак бяла линия.Селския се засмива до уши и казва на жена си сега Коцев ще го мине и без бира аз ще си го оправя.Плюмче си пръста и маца през средата на екрана включва телевизора ама ядец пак бяла линия.Плюмче и маца ама линията си стои.Вика и жена си и тя плюмче и маца ама пак си стои линията.Разбра той че съм го вързал и ми го носи на другия ден но иска пред него да го правя.Нямаше как пред него смених кондензатора и му дадох няколко резерва той да си го сменя сам.Да ама той почна да прави и на другите от блока си.Даже почна и предварително да им взема пари докато един ден попада на Пирин но на него вертикалната развивка е с трансформатор и няма такъв кондензатор а той взел парите на човека .Ами сега ....да го бяхте видели как го носи при мен и как кротко се моли да го направя и да не казвам на никого.Та такива ти ми милиционерски работи......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Голям майтап с тези 1500 пико на 2000 волта.Аз си спомням че на моя СРЕДЕЦ на времето съм го сменял в полусънно състояние Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing Ей, Коцев, страшен си мама му стара Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 20:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега Пампоров когато се съберем на Рибарица то има много неща за казване.Какво ли не ми е минавало през тия 33 години ремонти.Сега най пресния е че един клиент идва и ми казва че неговия Електон Ц380 замъглява картината от няколко години и той сваля капака взема памучен парцал и избърсва добре шийката на кинескопа от прах и картината му ставала чудесна.Но от миналата седмица както и да трие каквото и да прави картината му е мъглява.Естествено ние с колегата не му повярвахме защото няма как от забърсването да му се оправя картината но той си държи на своето.Донесе телевизора и действително шийката на кинескопа лъщеше от търкане.А цялата работа се състоеше в това че той когато почне да изтрива шийката допира и кабела за фокусировката който идва от каскадата и е запоен към потенциометъра и именно там е счупен извода на потенциометъра и в едно положение дава контакт и картината е ясна а като се рамърда не дава контакт и няма фокусировка.Но човека си бе вталпил че изтрие ли шийката то картината е хубава и иди че му доказвай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди няколко години сериозно обяснявах на един клиент че ако му гръмна с ловната пушка сателитната чиния всички дупки от съчмите ше му излязат на екрана като черни точки и няма да може да гледа нормално тои даже пита и моя колега дали е така и той сериозен потвърди моите думи за дупките по антената Абе с една дума успяхме да го убедим че има ли дупка на чинията има и точка на екрана
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 21:43    Заглавие: Отговорете с цитат

За момента Коцев е носител на преходната жълта фланелка, ако ме види някой как се смея сам в сервиза няма да припари клиент повече до мен Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ще си помисли че съм изперкал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 22:55    Заглавие: Re: ШОУ БЕЗ ЗАВЕСА Отговорете с цитат

bobykafe написа:
На всеки му се е случвало по нещо весело на работа....
Споделете да се посмеем Very Happy
Да цитирам един колега "Уж не работеше, какво му стана..."

И аз ще ви разкажа една смешна случка също отпреди много години. Тогава работех в държавния радиосервиз. Пристига някакъв човечец облечен с ватенка и носи за ремонт едно радио "Комсомолец". Извикват ме да го приема. Питам клиента какво му е и той ми казва, че радиото работело, но имало разпоена жичка. Вземам аз щепсела и се навеждам зад рафта да го включа в контакта. В този момент забелязвам с периферното си зрение, че клиента заляга и си слага ръцете на главата. Изправих се аз, изправи се и той. Погледнах го учудено, но не му казах нищо. Пак се навеждам да включа радиото и вече внимателно наблюдавам клиента. Той отново заляга и пак си слага ръцете на главата. Изправих се аз и го питам какво става, защо заляга така, а той ми отговори, че радиото давало накъсо вътре и гърмяло Very Happy Very Happy Very Happy
Спомних си, че веднъж бяхме изпратили един клиент, който се правеше на много разбиращ до магазин "Млад Техник" да си купи АРУ за телевизора......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tehnica
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004
Мнения: 669
Местожителство: ЕЛХОВО

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 23:53    Заглавие: ШОУ Отговорете с цитат

А на други "разбиращи клиенти"на въпроса какво му е било развалено съм отговарял така-Беше ти развалена втората междинна честота на третия амплитуден отделител в генератора за синхроимпулсите на хоризонталната развивка във вертикалното отклонение.Получавал съм дори отговор-Ами а тъй кажи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2005 9:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 30 години когато на мода бяха Пирините пратиха един начинаещ техник на адрес да поправи Пирина че му трепкала картината и била със снежинки.Телевизора е нов на няколко дни.Колегата се мъчи два часа каналите свалял лампи сменял и не бива.Накрая за да излезе от положение му казва Да знаеш пречи ти кръста на черквата той отразява сигнала.А черквата е насреща.Клиента малко подпил отива в черквата и настоява кръста да се махне защото не може да гледа телевизия.Не мога да ви опиша как на другия ден идват всите попове в сервиза и стана скандал защо нашия техник се оправдавал с кръста та може ли черква без кръст.Шефа му вика на техника отде ти дойде на ум за тоя кръст а той се оправдава абе не можах да го направя пък клиента искаше тук на място да стане и аз като видях кръста насреща ми дойде на ум да го излъжа че е от него. Та чудесии бяха тогава в миналия век ...........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov