Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ШОУ БЕЗ ЗАВЕСА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2005 17:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.Признавам че съм малко невеж в тия неща но днес извадих от гаража на баща ми един телевизор на капака му пише Плиска но той като гледам няма никакви транзистори вътре а само лампи и трансформатори .За какъв дъмп тука става на въпрос ?? Да не е едно дълго с много квадратни ламаринки намирасе по средата на шасито. Или пък вие се майтапите нещо.
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2005 17:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Айдаааа отиде коня в ряката!!!!Доде я докарахме колеги синджира си идва пък козата я няма !!!!! Laughing Laughing Laughing Sad

Последната промяна е направена от коцев на Нед Фев 27, 2005 18:46; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2005 18:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Коцев ти да удариш едно рамо за пиринчето че Жоро е много корумпирана личност и иска туба вино А за госта точно това е дъмпа само като сваляш внимавай да не изкиривиш пластините че тогава ще нарушиш работата на инжитифлякторакъм фуфутафата и ще започне да бърка поредицата на вертикално-хоризонталните синхронизиращи импулси подавани от централната процесорна лампа Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2005 18:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Да точно това на пластинки е паметта за ламповите телевизори.Всяка една пластинка е памет за всяка една лампа.Често дефекта е че искри между пластинките и се губи паматта за лампите .Ако примерно върти картината гледаш де искри сваляш ги ребрата почистваш хубаво сглабяш и всичко е ОК.Само помни едно всичко това става при изключен телевизор от мрежата за да не пострада и процесора че после оправяне няма.Успех. Very Happy Very Happy Very Happy Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
тодо-р
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2005
Мнения: 311
Местожителство: Г.Оряховица

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2005 18:53    Заглавие: Отговорете с цитат

вие се майтапите ама аз чаках два дена в Правец за три 82,защото имаше износ за Сърбия.карал съм ги с такси до Мездра да хвана влака.отиде и един кашон луканка.ама тогава работех в месокомбинат.
_________________
Ако не можеш да го оправиш не го чупи повече!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак комшийката от 3тия етаж (ена пенсионерка) ма вика оня ден да сам и изгонил таласъмите от телевизора защото като го пуснела и започвало да мирише на ПЪКАЛ в стаята и талъсъмите искали да я зимат! Каква била работата. Телевизора и седи в секцията, той стар некав SHARP и загрявал изглежда и от секцията потекла неква помия и влизала точно в телевизора (некво лепкаво и кафяво, като смола ама не точно), че тая помия капала насякаде и в-ху загряващи части на телевизора и като позагреее той и започвала да миришееее...., ама мирише едно такова на тамян според нея а според мене е на лайна. Тя като го чистила немогла да разбере че тва е от секцията й а си мислила че тече от телевизора и такиа глупости....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Viper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Мар 2004
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2005 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги. Много ми хареса това местенце ако искате вярвайте но се смея вече един час, а жената и хлапето ме гледат като луд. Страшни историй разказвате тук особенно ми хареса тази за кондензатора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2005 8:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за BG си беше актуално и навремето.С Търновските железни приставки на една СОФИЯ чакахме да спре 1 програма от БОТЕВ на 11 канал за да гледаме Сръбската на 10 канал. Very Happy Сещате се защо .Селективност на ПТК разбутани филтри в МЧУ ..... Very Happy А за антената да не говорим 6.5 метра стрела със 25 елемента.Стандартно ЯГИ Very Happy Винкела за стрелата го откраднахме от един строеж в една тъмна нощ и го скрихме в една тревиста полянка до блока.На другия ден го качихме пеша до 16 етаж на блока защото не може да влезе в асансьора .Алуминиеви тръбички се продаваха в железариите. В дните с повишени прохождения от тропосферата картинката беше кристална.....Ученически мераци Very Happy Като отидох в казармата някой счупи антената и открадна винкела Evil or Very Mad
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2005 9:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Пристига една женица , тихичка , скромна носи един стар радиокасетофон и пита
-Може ли да ми смените антената .
Показва ми нейната наистина на две парчета.
-Може госпожо .Няма проблем.Ще я сменя.
Жената седи и ме гледа .Аз недуомявам какво иска.А тя пак така тихичко
-Ама аз искам да е точно такава затова я нося.
Поглеждам я аз обикновена телескопична антена Нищо особено
- Имам антени . Тази харесва ли ви ? – и показвам същата на дължина.
В тоя момент тая тиха женица като се изправи насреща ми и все едно чумата се появи в женски образ .Че като викна …
- Вие всички сте такива измамници , искате да ми сложите антена с 5 сегмента , а моята е със 6 знаете ли какво става като я смените ? Всички вредни излъчвания от радиото се насочват към главата ми , искате да ме уморите нали ! И в магазина ходих и в друг сервиз ходих , всички искате да ми сложите с 5 елемента! И аз разбирам някои неща ! Не ме мислете за проста!
Аз онемявам , и 2 минути не мога да захапя , а тя гордо изправена поглежда победоносно и си излиза.Така че колеги дръжте антена с 6 сегмента. За всеки случай…..
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2005 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

По-скоро дръжте под тезгяха една усмирителна риза и от онова широкото тиксо Wink
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov