Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ШОУ БЕЗ ЗАВЕСА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2005 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да ви напиша нещо по въпроса с WAF (Wife Acceptance Factor) - в свободен превод Факторът Приемане от страна на съпругата.
Случката не е от сервизна практика, а от един от магазините за техника.
Историята е следната:
Мой приятел искаше съвет за домашно кино с Divx. За да ви стане ясно написаното по-нататък, ще поясня, че си купиха пак по моя препоръка TV Aiwa TV-F21TS1K. Той е с мръснобял на цвят корпус, каквито са и последните модели на Sony.
След дълги (над 4 месеца) консултации и тестове му избрах по ред причини Philips LX3900SA. Намерих му и неофициален FW, който оправяше почти всички бъгове и недостатъци на официалния от Philips. И моя приятел това го знаеше прекрасно!
Уговорихме се да се чакаме в магазина. Той обаче освен, че закъсня 20', доведе и жена си.
Оттам нататък започнаха и моите мъки.
I. Том
1.Понеже току-що бяха получили машините, се наложи да изчакаме да се аклиматизират още около 20 мин. Реших през това време да им препоръчам сравнително хубав SCART кабел, OFC, двойна ширмовка и т.н. Обаче за зла участ този кабел е синьо-сив със титанови метални конектори. Жената първо се заяде защо е нужно да дава пари за нов кабел, след като си има в комлекта. Пришки ми излезоха на устата, докато я убедя, че има смисъл. Обаче след това тя ми го върна тъпкано, като най-невинно попита "Защо е с такъв цвят? Няма да си пасне на цвета на телевизора!"
Още тогава трябваше да ги зарежа и да ги оставя да се оправят сами, ама нали мъжът й ми е приятел... Стиснах зъби и внимателно й обясних, че кабела в комплекта е черен, при което тя миряса.
3.За мое и на продавача съжаление обаче това трая само ДВЕ МИНУТИ!!!
Започнахме същинските тестове, които на мен бяха нужни само, за да разбера дали конкретния екземпляр работи, има ли нужда от FW update и т.н. - около 5 минути само.
Да, ама не!
Като се започнаха едни претенции - от 29" да се пробвало на 21", за да види големината на DivX субтитрите. Поне 30 пъти спомена една нейна колежка, имаща LG и колко там били малки, но LG било по-евтино и т.н.
В оригиналния FW субтитрите бяха бели, без окантовка и фон зад тях, така, че се наложи да се зареди последната версия. За зла участ тя беше със стандартен полупрозрачен сив фон зад субтитрите. Реакцията беше незабавна, като се употребиха не въпросителни изречения, а следните:
"Искам субтитрите да са по-големи. Какъв е този фон - той скрива пуловера на актрисата, а аз искам да го виждам!" и “Искам да се върне старата версия, без фона. Иначе няма да го купим!”
Вярвайте ми, потънах си в земята от срам!!! Казах на продавача, понеже беше мой човек да си намери друга работа и че аз ще се оправя с тях. Той обаче заяви, че няма проблем да се отвори друга бройка, но все пак ме послуша и прати един новобранец, а той се изнесе с видимо удоволствие!
Не помогнаха и моите обяснения, че на фон субтитрите се четат по-лесно на светла картина.
Уточнявам, че няколко пъти погледнах и поне два пъти казах на аверчето да си усмити жената! Никакъв ефект обаче!!!
4.Отворихме друга бройка – тя пък не работеше. Буквално за секунди с момчето я върнахме в кашона и свързахме друга – ОК. Пуснах същия филм и естествено се оказа, че съм прав за четливостта на субтитрите, но само ако го гледала от 2,5м! (От такова разстояние се гледа телевизора в тях, забележете!) Естествено заредихме пак новия FW.
Освен това имаше следното уточнение “Аз (не ние) даваме толкова пари (500лв.) и искам да си кажа мнението. Не като мъжа ми, който няма мнение!” И това на висок глас в средата на магазина, в който всички продавачи ме познават!!!
Мъжът й въобще не реагира на репликата, но ако беше моя съпруга, сещате се какво щеше да последва!!!
Това преля чашата, събрах DVD системата, платиха и си тръгнахме заедно.
Това стана 1 час и 45 минути след като пуснахме първия плеер! Вярвайте ми, сякаш бях копал 10 декара лозе на баир – толкова бях бесен и изморен.
Естествено не им свързах системата у тях и не качих никакъв FW повече! Оставаше и това да направя, че да не мога да се отърва!
II. Том
На другия ден в 8:33 ми се обажда на работа същата животинка от женски род и след здрасти ми изтърсва: “Ние ще връщаме системата. Картината става червена като загрее по средата на DVD филма!”
Леле, ужас!
Казах й да проверят SCART кабела дали е закачен правилно, да преместят системата на другия TV (JVC черен антрацит) и да провери да не би наистина да има проблем.
Познайте какво чух в слушалката:
“Ама аз искам да гледам DVD в спалнята на белия телевизор, а не в хола на черния”.
Изкрещях и неистово да млъкне и че не ме интересува какво иска, след което и затворих слушалката.
Когато се успокоих след около 30 минути се обадих на личния GSM на приятеля ми и му обясних какво да направи. Иначе като нищо щяха да върнат работеша машина!
Естествено не беше вкарал единия SCART куплунг нацяло или понеже кабела е тежичък, сам се беше измъкнал и са контактували само червения и синия пин от RGB сигнала.

Извод: Никога не ходете на пазар за техника с жена си, освен ако не иска да ви купи подарък, който сте си избрали вие!!!

Не ме питайте как се извинявах после на момчетата в магазина!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2003
Мнения: 392
Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2005 21:16    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам да разказвам много истории, дори имам и такива от рода на черния хумор, но тях друг път...

История с мишки
Донесе ми една клиентка - дебела кадъна - София 31 за ремонт, стегната прилежно в една бохча.
Старите дървени телевизионни кутии можеха да се редят до три една върху друга, но аз слагах тогава до две, щото съм патил да ми съборят третата, а отгоре им нещо по-малко – я Юност, я Софийка 31 или някое радио Селена напр. Та работя си аз на масата спокойно на другия ден, ама от бохчата се чува драскане и други подозрителни звуци. Развързах вързопа на масата, отвъртях винтовете и поотворих кутията – отгоре на мрежовия ключ имаше отдавна залепнала (самоубила се) и хербаризирана малка мишчица. Добре – но тя не мърдаше отдавна?!? Реших да нахраня моя славен котарак и изнесох телевизорчето навън на тротоара, поотворих му капака и той веднага се наслади на полуизсъхналия миши чируз. В това време аз продължавам да дебна и отварям нацяло капака. Още не се беше нахранил горкият котарак (още му стърчеше опашката от устата), когато му се наложи с два бързи скока да улови и другата, този път жива гостенка, неуспяла да се измъкне навреме от кутията. После дълго време хрантутника ме гледа с благодарни очи…

История от славните времена на Корекомите.
Разказана ми е на ухо от тогавашните сервизни работници.
Та купуват на младоженци телевизор от Корекома. Да ама не – булката не харесва
цвета, не подхождал бил на мебелите т.н. и представи си скандал още в зората на семейното благоденствие…
Възниква следния въпрос – как аджеба да го върнат, като не е дал никакъв дефект?
След проведения консулт с родителското тяло (най-вероятно тъщата), се стига до следния консенсус – телевизора да се увие старателно с едно одеяло и така увит го пускат да работи докато изгори.
Гениално – а? Да, ама телевизорът е японски и два дена не мърда. Започват да се отчайват и да чупят пръсти. На третия ден обаче той сдава богу дух – и нейсе - в сервиза, та го върнали за друг, то тогава много нямаше резервни части в периода на гаранционния срок…
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tehnica
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004
Мнения: 669
Местожителство: ЕЛХОВО

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2005 21:54    Заглавие: шоу без завеса Отговорете с цитат

Идва клиента и пита колко струва отварянето на цветен телевизор.Ние разбира се му отговаряме без да му обясняваме какво точно означава това.И след 30 мин.нашият човек носи един ЕЛЕКТРОН 738 без капак и казва:-Абе сега малко съм закъсал с парите,та поне тия 15 лв. да спестя!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tsuko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Ное 2004
Мнения: 356
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Мар 03, 2005 3:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и няколко историйки и от мен аз си работя в града ,но понякога ми идват клиенти от съседните села и градове.И естествено със тях са повечето комични ситуаций.
Ремонтирах уредбата на един от горе споменатите клиенти леко мургав на цвят който беше дошъл със съпругата си млада и стройна креолка и естествено няколкото деца който имат.Изгоних поне децата навън "по малко народ повече кислород" и след като приключих с "лекият" ремонт той ми задава следният въпрос:
- Абе бате в натура може ли да ти платим?
- Shocked гледам жена му гледам него викам може да не съм разбрал нещо въпроса и го питам Какво каза ?
-Абе в натура искаш ли царевица,зърно,кокошки.......
-Абе така кажи бе човек Very Happy

Друг случай млад еръпшан ми носи сателита си за ремонт след като го приех той ме пита :
- Бате кога утре да дода?
- Shocked Викам му ела другата седмица тарикат Laughing

Друг случай идва клиент и ми вика :
-Бате изгоряха ми супраните (вие какво бихте си помислили той човека имал предвид "пищялките" ВКГ)

Какво ли още не ми се е случвало:
-Бате изгоря ми Последното Стъпало Laughing

-Не ми работи зменярката (ченджера от полски)

Ето и една друга случка с клиент който се шляеше край мене докато му пробивах отвори на кората на Opel Vectra sedan(една от колите на които най много мразя да монтирам колони особенно над 8 инча) и като видя зегито(прободният трион) каза:

Абе бате ти с електронна бичкия ли работиш?

направо паднах от седялката от смях Laughing
-----------------------------------------------------------------------------------
Случай от вчера идва клиент за ремонт на уредба LG и ми обяснява симптомите и :Значи като я включа на компакта ми пише "Нов Диск" слагам и после пускам стария същата работа Laughing Чудех се на коя страна да се обърна че да не му се смея в лицето ама накрая не можах да се въздържа Very Happy
Добре че рабираше от английски човека "NO DISC" "НОВ ДИСК"

To be continued .....


Последната промяна е направена от tsuko на Нед Май 01, 2005 0:34; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
smd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Мар 2004
Мнения: 390
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2005 20:19    Заглавие: re Отговорете с цитат

Вчера един апач ме пита следното:
- А ве маисторе, можеш ли да ми смениш тумора, с такъв дето има хипер...ъъъ... аве с по- голям тумор, а ?! Razz
_________________
123 proba
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gentlemen
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 8:43    Заглавие: Отговорете с цитат

При передвижении строевым шагом рука солдата выносится до груди поясного ремня. http://www.nemarov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 12:07    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.adykosu.home.ro/Idiots_of_The_Year/

просто хвърлете едно око, но му дайте време да се зареди цялото
Върнете се в началото
тодо-р
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2005
Мнения: 311
Местожителство: Г.Оряховица

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2005 7:21    Заглавие: Отговорете с цитат

ей на това му се вика "в точното време ,на точното място"
_________________
Ако не можеш да го оправиш не го чупи повече!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Страница 7 от 7

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov