| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Сря Окт 08, 2008 11:59 Заглавие: Аудио система Panasonic дава грешка F61 |
|
|
Здравейте. Имам голям проблем с тази система. Модела и е SA-AK250.
При пускане дава грешка F61 и се изключва. Крайното стъпало на изхода за тонколоните дава, като го меря с уреда на единия горовител + 28,6V а на другия - 28,6V. Сменях интегралната схема на крайното стъпало и пак същата работа. Стъпалото е реализирано с интегрална схема TDA 8920BJ. Схемата на стъпалото е ето тук:
http://www.bgoferti.net/scan.jpg
Всички захранващи напрежения ги има. Не мога да разбера къде е проблема.
Ще съм благодарен, ако някой помогне, че от доста време системата е в сервиза. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Окт 08, 2008 12:13 Заглавие: |
|
|
Бутон Търсене с ключова дума F61.
Разгледай темите, може да намериш нещо от полза.
От поста ти не личи да си го правил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Сря Окт 08, 2008 12:26 Заглавие: |
|
|
| Правих го но нищо конкретно не намерих, освен че причината е в крайното стъпало, но както казах и с новото даваше същото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
motiff Опитен потребител

Регистриран на: 14 Яну 2005 Мнения: 214
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Сря Окт 08, 2008 18:17 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за инфото. Ще видя какво ще стане, но май ми се струва, че стъпалото е било менте. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Окт 08, 2008 18:33 Заглавие: |
|
|
Доколкото разбрах, ще сменяте отново TDA8920BJ. То и сега може да се мерне тука-там. Но идеята ми е без IC да замерите къде какво напрежение идва съпоставяйки със схемата, щото някое кондерче може да е дало фира(утечка). Защото:
| ivo1 написа: | | Сменях интегралната схема на крайното стъпало и пак същата работа.. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dinko Опитен потребител


Регистриран на: 28 Ное 2005 Мнения: 603 Местожителство: СОФИЯ - СЛИВЕН
|
Пуснато на: Сря Окт 08, 2008 23:18 Заглавие: |
|
|
Може и да не е стъпалото а самото захранване на същото(провери има 4 ценера и два полеви транзистора които служат за стабилизация на захранващото напрежение на TDA8920BJ.Пробваи и без стъпало  _________________ 0882 077 996 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|