 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Ное 24, 2008 22:58 Заглавие: Elite 14ES40- проблем с тунера |
|
|
Здравейте.
Телевизорът е Elite 14ES40. Съдаржание:LC863532C,LA76810А,LA7642N,CD4053BE,CD5265CS,24C08A. Шасси TV2KY като че ли най му пасва.
Дойде с дефект в тунера? Програмите от UL и UH ги запаметяваше идеално, а тези от UHF диапазона силно отместени и с лошо качество.
Тунерът TNC8333-DFS беше свалян и може би сменян. Реших да го сменя и закупих ENV57D29F1 _ UV1315, Монтирах го, но този пък макар че превключва напрежението на диапазоните в UHF диапазона набира /повтаря/ програмите от UL диапазона.
Напреженията в трите диапазона са :
--- UL UH UHF
BS0 4,9 - 4,9
BS1 - 4,9 4,9
В тунера ли е причината или аз пропускам нещо? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 0:16 Заглавие: |
|
|
Здрасти! Не може ли да се обяснява за тунерите на по прост език. Тунера е със синтезатор/ моментално трябва да се спомене спецификата на обмен по шина данни, производител и т.н./. Нека другите тунери ги разделим на две. 5V. и 12V. С 12V-te, няма проблем(ако изключим тоя на SAMSUNG, дето се управлява с ниски нива на бандовете и един вид на SHARP). 5V-те, не са и те чак толкова много. Такива дето си се управляват по трите банда отделно, и тия, дето се управляват по две шини. Определяш какъв тип тунер ти трябва, и готово. Това го пиша, в смисъл че не помня, а и не ми трябва в момента да знам кави са тунерите: TNC8333-DFS ,ENV57D29F1, UV1315.
Няма да се учудя, ако 1315, който изобщо не му е там местото(ако не бъркам), ти връща някакви напрежения, и BS0 и BS1 са все на високо ниво? Махни тунера изобщо, и виж дали там се променят нивата в поредицата 11, 10, 01. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 0:57 Заглавие: |
|
|
Махнах тунера и на 4-ти и 5-ти пин нивата са в поредицата 11 10 01- /5 волта/.
На 3-ти пин е постоянно 0 волта.Намерих информация за UV1315,където се вижда че 3,4 и 5 пин са BS,което значи че в случая съм сгрешил.Помогнете да намеря подходящ тунер.
Някой има ли информация за този - ТУНЕР 5V TDC-3H2B-470 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 9:27 Заглавие: |
|
|
TUN 115-B-8054SQ SANYO. АШ го предлагат 16лв. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 13:20 Заглавие: |
|
|
| Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tyna Опитен потребител

Регистриран на: 08 Мар 2005 Мнения: 125 Местожителство: гр.Дряново
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 12:06 Заглавие: |
|
|
| А оригиналния го има на Кацарска-скоро купувах.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 12:18 Заглавие: |
|
|
| Най после тунерчето TUN 115-B-8054SQ SANYO от АШ дойде.Монтирах го и Телевизорът заработи като нов.Благодаря на всички които се отзоваха. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|