| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 16:30 Заглавие: Philips шаси L04E-AA проблем със запуска. |
|
|
| Има проблем при първоначално включване . Понякога ТЕА1620 не сработва, а се появяват напреженията за работния режим, понякога сработва и се появяват напреженията и за дежурния режим. Беше изгоряла ТЕА1506 и полевака, сменени са със ТЕА1507 и работния режим се оправи, но дежурния не е наред. Иначе като заработи всичко е нормално. Не мога да разбера как се извършва първоначалния запуск и защо тръгва първо работния режим и не винаги -дежурния. Проверил съм всички елементи само не съм сменял още ТЕА1620. Ако някой се е борил с такова захранване моля да даде акъл къде да търся още. Има един р-п-р транзистор във веригата за дежурния режим, който мисля, че е за запуска, но е здрав и елементите покрай него също. Би трябвало работния режим да не се включва преди да тръгне дежурния. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 20:16 Заглавие: |
|
|
Брах ядове с това захранване. Много интересно направено. Откачи 3519 да видим дали винаги ще тръгва TEA1620. При мен не тръгваше, заради проблем в другия интеграл. Ама ти си го сменил. Транзистора не би трябвало да ти пречи. Ако се съмняваш, махни го на първо време. Смени и 6531 за всеки случай. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 21:11 Заглавие: |
|
|
| Когато шунтирам 6512/шотки диода/ за кратко - тръгва дежурното. При включване от мрежовия, напрежението му е 8 волта, а старт волтажа трябва да е повече от 9 волта за ТЕА1620 и затова не тръгва. Ценера 6531 е за 15 волта за защита, но като тръгне захранването не спира, значи е здрав. Просто не тръгва при вкл. на мрежовия ключ. Да не би ТЕА1507 да се различава от ТЕА1506Т по отношение на запуска? Не мога да си обясня действието на 7532, ако е запускащ? С осцилоскопа не се виждат там запускащи импулси когато работи и когато не. ТЕА 1507 стартира появява се 14 волта на катода на 6512 и той се запушва,а на анода му остават 8 волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 21:26 Заглавие: |
|
|
Запускането не е през 7532! То става от ТЕА1620. От drain 14pin се образува запускащо напрежение. Предполагам, в интеграла са вградени високоомни резистори. Най малкия товар на пин 3, оказва влияние. За това, трябва много внимателно да проследиш какво се случва в тая верига. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 21:44 Заглавие: |
|
|
| Добре утре ще видя дали нещо не товари захранването на 14кр. на ТЕА1620, защото действително не иска да вдигне повече от 8 волта при запуска. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 21:50 Заглавие: |
|
|
При 8V не тръгва. При мен беше нещо подобно. Ама не трябва да е 14пин. Там трябва да имаш 310V. Гледай схемата, предполагам виждаме едно и също! До утре все пак. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Ное 27, 2008 23:59 Заглавие: |
|
|
| Да на 3-ти крак на ТЕА1620 трябва да излезе повече от 9 волта за да тръгне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Пет Ное 28, 2008 15:06 Заглавие: |
|
|
| Днес го пускам и спирам и всичко работи нормално, а снощи не тръгваше в дежурен режим. Ще го оставя да загрее и пак ще прибвам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 21:29 Заглавие: |
|
|
| Tелевизора си работи нормално, само при включване не минава в дежурен режим, а тръгва и работния, защото ТЕА1607 има запуск като ТЕА1620. След като се включи в дежурен режим и се мине в дежурен всичко е наред. Просто всичко се оправи без да разбера как. Само със ремонта на работния режим. Може да пишем -РЕШЕНО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 4:05 Заглавие: Re: Philips шаси L04E-AA проблем със запуска. |
|
|
| jivko написа: | | Беше изгоряла ТЕА1506 и полевака, сменени са със ТЕА1507 | Виж какво намерих в сервизното:
Table 9-2 Pinning overview TEA1506
Pin 2 Vcc ............
Note: This pin is not self supplied by internal source like in TEA1507
ТЕА1506 няма вътрешно захранване от 300V и затова с ТЕА1507 ти тръгва основното захранване заедно с дежурното, т.е. излиза че замяната на схемите в случая не е коректна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|