| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Вто Дек 09, 2008 19:46 Заглавие: DVB DL-STB-S100 не зарежда от флаша |
|
|
| Приемника е от първите ,с вградената карта,но е ползван за свободни канали до сега.Захранванията са в норма ,проверени и с осцилоскоп.Ресета на 124 краче на проца го има .С моя осцилоскоп който е на 10 MHZ , гледам на 4-то краче на кварца ,който е CFPV-45 ,но няма никакъв шум .когото да набедя за генерации на 27 мегахерца.Сигурно му влияя със сондата .Има ли друго което бих могъл да направя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Дек 09, 2008 20:32 Заглавие: |
|
|
| Смени кварца за проба. Тези тънките процесори доста често им се скапва видеоизхода на 37 краче ,да не е и при теб същото ? Мига ли червения светодиод в началото ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Вто Дек 09, 2008 22:29 Заглавие: |
|
|
| Не ,не мига.Още в момента на включване светва светодиода и така си остава.Ако не работи видеоизхода,не би ли индикирал светодиода получавани команди от дистанционното с премигване.Нямам и такъв кварц подръка за проба. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
AA Опитен потребител

Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 730 Местожителство: ВеликоТърново
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 8:03 Заглавие: |
|
|
| Има един диод над RAM-a - означен е с D2 Тай сваля напрежението от 3,3 волта на 2,5 за процесора Виж има ли ги тези 2,5 волта а може и да премериш съпротивлението от катода му към маса Срещал съм няколко приемника които там дават късо - ако е така според мене ремонта не е оправдан - мисля че ако е така процесора е повреден |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 9:07 Заглавие: |
|
|
| 2,5 волта ги има ,късо съединение на катода към маса няма ,всъщност е 345 Ома ,в режим за мерене на преход на мултицета .На всички дросели (мощни и маломощни на захранващите напрежения),са здрави и има напрежение по тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 14:52 Заглавие: |
|
|
| Кварц 27Мхц има във всеки приемник почти ,свали някой и пробвай. Другото което се сещам са лоши спойки на процесора или флаша ,ако беше видеото щеше да мига . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|