| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 14:20 Заглавие: telefunken шаси 618 стои на френския стандарт |
|
|
Колеги стигам до убеждението че тоя телевизор стои само на френския стандарт и не се превключва.Като пусна да избира маже картината.Като мина на АВ и му подам картина от друг излиза си нормално.Като влеза в менюто го прескачам тоя стандарт и отивам на ПАЛ/СЕКАМ слизам на търсене но картината излиза на черги и маже същото като на френския стандарт.Има ли начин някак да се елиминира защото като гледам няма памет за да презапиша.Процесора е HD404919 и видео U4646B .Има и платка на телетекса но с нея и без нея е пак същото.Презапоил съм всички изводи на тунерите /тунера е на шасито събран / схемите около него но резултат йок!  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 14:59 Заглавие: |
|
|
| Поиграй си с менюто превключва се обикновено.Опитай като го сложиш на П/С с една стъпка нагоре да идеш на "Меморизе" и с +волуме |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 15:20 Заглавие: |
|
|
Менюто му еследното
NORM PAL/CEKAM SEC-F NTSC SAT P+ OT
SUCHLAUF
KANAL
KABEL KANAL
FEINABSTIMMUNG
PROGRAMMPLATZ
SENDEANSTALT ====
PROG.BELEGUNG WIE BISHER NEU(+)
Така че аз го оставям най горе на ПАЛ/СЕКАМ да свети в жълто и после го пущам да избира но за мен процесора като че ли не го превключва вътре _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 16:57 Заглавие: |
|
|
| Наскоро имах подобен проблем , при мене беше прекъснала една бобина в МЧУ-то ,мисля че на 38,9. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 17:15 Заглавие: |
|
|
| Пробвай на "програмплац" да дадеш номер после на най горния ред "пал-секам" и после на най долния ред е запаметяване с волуме + ако не стане нещо хардуерно е... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 19:05 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | Менюто му еследното
NORM PAL/CEKAM SEC-F NTSC SAT P+ OT
SUCHLAUF
KANAL
KABEL KANAL
FEINABSTIMMUNG
PROGRAMMPLATZ
SENDEANSTALT ====
PROG.BELEGUNG WIE BISHER NEU(+)
Така че аз го оставям най горе на ПАЛ/СЕКАМ да свети в жълто и после го пущам да избира но за мен процесора като че ли не го превключва вътре |
Ако има OIRT, превключи на него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 19:41 Заглавие: |
|
|
Токио няма тоя стандарт.Това което го има съм го написъл по горе.Сега за мое успокоение съм му махнал батерията на процесора да стои без батерия цяла нощ та дано му дойде акъла .Утре сутринта ще му я запоя отново и ще докладвам.Ще пробвам и метода на Стойчо но жив умрял трябва да го направя иначе няма да дойда на Хисаря щото ще ме е срам.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 20:43 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | иначе няма да дойда на Хисаря щото ще ме е срам.  |
Ако само тоя телевизор ще спъне идването казвай да пристигаме в Ловеч и да го морим на смени    _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 21:00 Заглавие: telefunken 618 |
|
|
Коцев,послушай Филипов,завий процесора в станиол да се окъсят всички крака,и един не чак толкова логичен съвет-сложи го във фризера за 24ч.Спомни си Фунайските.Преди точно 2 дена имах същия туч със следния дефект: Пускаш туча и вдига високо,а когато включиш антена-гасне захранването.След смяна на процесора всичко тръгна нормално,а като си върнах неговия чип-пак нормално.Тези процесори са с вътрешна памет,която се поддържа от батерията.Като се свали процесора-паметта се нулира и всички ефекти изчезват.Нужно е за известно време да се окъсят всички крака,за какво и аз незная,но така трябва-пробвал съм го много пъти.При проблем-имам 2 процесора HD404919-A08 -A09.
Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|