 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Дек 23, 2008 21:26 Заглавие: NEO TV-1423 - дава черно-бяло и не спира на канал |
|
|
Телевизора е NEO TV-1423. Състава е следния: проц.- LC863532C (с лепенка отгоре, на която пише TH), памет - 24C08A, видео-синхро - LA76810A, в.о. LA78040, SECAM проц. - LA7642N, HCF4053BE - Analog Multiplexer/Demultiplexer. Болката му е, че дава черно- бяло изображение и като се включи дава програма, но след секунди измества и дава син екран. При автонастройка не спира на канал. На ръчна се настройва, но с финната не може да се постигне цветност. Има sandcastle сигнал, като на PAL и NTSC образа не е точно черно-бял, а синее. Ако се направи на SECAM придобива вече черно- бял "вид". Опитах няколко дъмпа от форума, но явно не отговарят, понеже в менюто вече няма SECAM, образа става тъмен и продължава да си е черно- бял (което може би е признак, че работата не е от дъмп). Моля някой да подскаже идея - това което съм направил аз се свежда до презапояване, слагане на друга бобинка към видеопроцесора, смяна на дъмп и преглед на сигналите по видеопроцесора, които според мен са в норма, уж - но това е според мен, понеже нямам някаква кой знае каква схема - шасито като, че е TV2KY- всъщност излиза, че е 14CK-4. Това, което установих още е, че една област от схемата LA76810A грее доста, направо пари, ако задържа 15-20 секунди. В момента нямам такава инт. схема. _________________ All Rights Reserved
Последната промяна е направена от ivankrivodol на Вто Дек 30, 2008 17:52; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 1:34 Заглавие: |
|
|
Според мен-дъмп. Да е чак процесор, не вярвам. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nankov Опитен потребител

Регистриран на: 12 Яну 2005 Мнения: 347 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 7:48 Заглавие: |
|
|
Ето ти дъмп ако нямаш _________________ Има 101 причини да се гордея че съм Българин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|