Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Разкодирване на автокасетофони
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tsuko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Ное 2004
Мнения: 356
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 0:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Boiko написа:
Когато кода е в матрица или еепром-DIP-20лв.,smd-25пв.,в процесора-30лв.,FIS-договаряне.И работа има.Но ако нещата вървят по "Добричката" формула-5лв.,1лв. ще задраскам тази услуга от ценоразписа.Все пак Дима,Цветлин,надявам се че се шегувате? Laughing


Извинявам се нямах нет няколко дена и сега влизам в час.

Бойко разбира се че се шегувам ти какво предлагаш Laughing за пет лева кое ще ми платят програматорите,интерфейсите,SMD Rework Stationa, компютъра или безсънните нощи ?

А по въпроса с "Добричките цени " мога да кажа за себе си че със "Софийските" леко се различаваме 15,20,25.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 9:17    Заглавие: Отговорете с цитат

tsuko написа:
А по въпроса с "Добричките цени " мога да кажа за себе си че със "Софийските" леко се различаваме 15,20,25.....

Това вече е пазарна политика.Все пак там където се пресичат кривите на търсенето и предлагането се получава цената на равновесието т.н. "equilibrium price".Нормално е цената да е по ниска при вас.Въпроса е да не е под цената на себестойност/което е точно определение за ДЪМПИНГ/ и труда да се обезсмисли.Все пак хубаво е да се помисли по въпроса за оказване на помощ т.н. "серийници". Всеки преценява сам как да постъпи,но нека има предвид че с такава "помощ" може сериозно да разклати пазара/на разкодирането/ в този град,регион,област Exclamation
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dobri
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Апр 2004
Мнения: 308
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 10:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте всички, реших и аз да дам своите две стотинки към темата. Very Happy . То работата и без това е малко и става все по малко но наистина би било добре ако се разберем и по S/N да не се правят калкулации. Разбира се че по някога се налага да потърсиш помощ или да помогнеш от и на колега, но това може да става по дъмпа. В доста форуми калкулирането по S/N даже е забранено и модераторите наказват за това с временно изключване Smile Smile . Но в края на краищата всеки сам трябва да вземе своето решение как да постъпи в дадена ситуация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dima
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2003
Мнения: 6530
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 8:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Зашо за 5 лева/някъде да съм го писал/,но е факт,че в по-малките градове цените са по-ниски,според мен това важи и за другата електроника например телевизорите/винаги съм казвал че касетофоноте не са моята страст/ ремонта на западен телевизор е 20 лева,а как е София?
_________________
Димитър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 9:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ти напиша моите цени в Перник до 21инча -25лв над 21-30лв 100хц и цифрови -35 касетофони10-15 уредби 20В София са малко по високи но всяка цена се определя от търсенето и предлагането и най важното от разходите на сервиза Макар че и при нас в Перник има дъмпинг от нелоялни колеги или такива (така наречените чантаджий)които подбиват цените например монтаж приставка звук 7лв с материалите Question Нека и колегите споделят кой за какво работи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 9:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Станаха 2 теми с еднаква тематика.RC ако не възразяваш,модерирай ги в една.Тук пише че няма модератор,но ми се струва че ще успееш.
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Фев 23, 2005 16:03    Заглавие: Отговорете с цитат

В Бургас на две места за 21" TV - 25лв., за ремонт на Hi-fi VCR - пак 25лв.
За останалите сервизи и ремонтни дейности нямам информация.

А колко струва разкодиране на DVD - Multi Region при вас? Защото прочетох някъде, че за качване на нова версия на firmware на LG с БГ субтитри от официалния сервиз искали 49лв.!!! А доколкото знам, софтуера се предоставя безплатно от фирмата! Даже и Pioneer ти изпращат при поискване и за тяхна сметка Software Update Disc!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2005 1:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Досега не съм видял как се събират теми. За разделяне има.
Като искате да направим ограничение само за регистрирани.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2005 9:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето предложение е да се забрани на гости да пускат теми,
а колегите да не помагат на регистрирани потребители от
категория "начинаещ" /с по- малко от 50 мнения/.
Когато се помага, това да става с лично съобщение.
Всеки да решава за себе си как да помага и по какъв начин.
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jonybravo
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 27 Май 2003
Мнения: 76

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2005 17:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет на всички! Smile
Понеже темата взе да става интересна реших и аз да добавя нещо.Разкодирането по сериен номер наистина не е много полезно особенно когато става дума за нерегистрирани потребители.Затова съм напълно съгласен с мнението на BOBYCAFE но има и нещо друго.Някой пробвал ли е да потърси какъвто и да е калкулатор да речем в GOOGLE щото аз пробвах и първия сайт който намерих и от който може свободно да се изтегли накъв калкулатор е eserviceinfo. Така че изводите оставям на вас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov