| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Avramov Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 186 Местожителство: Монтана
|
Пуснато на: Съб Дек 20, 2008 19:01 Заглавие: Thomson chassis TX807C не стартира,няма 8v от STV 8130 |
|
|
| Телевизора е с TDA9554PS/n1/1/0301.Препипах захранването и нищо не открих.При запускане се чува жужене ,но работи.На ТХО-то има 110волта на 1и2 крак на STV8310 ima 7,8 волта на 9 кр. 3,3 волта колкото трябва а не излиза 8 волта на 8 крак.Подадох 12 волта на входа на STV8310 но на 8 крак пак не излизат 8 волта .Подадох 8 волта на изхода на схемата и захранването си повдигна с 3-4 волта изходните напрежения но пак на 8 крак не излизат 8 волта.Може ли да е схемата виновна или има нещо друго. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Дек 20, 2008 19:57 Заглавие: |
|
|
ей тука ги дъвкахме подобни проблеми
А чипа го изписваш погрешно. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Нед Дек 21, 2008 20:33; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 21, 2008 1:07 Заглавие: |
|
|
| Чипа ако е 8130, трябва да измериш напрежението на 4 и на 7кр., преди да го смениш. От 4кр. се пускат 8-те волта на 8кр., а от 7кр. може да се регулират от 3 до 16. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Avramov Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 186 Местожителство: Монтана
|
Пуснато на: Чет Дек 25, 2008 9:45 Заглавие: |
|
|
| Да видях че съм го изписал погрешно за което се извинявам.Нямах нет няколко дена затова не можах да отговоря.Ами като последни измервания като подам на 4 крак на чипа 3,3волта то на 8 крак излиза 7 волта ,но най -тъжното е че на кварца на TDA9554PS/n1/1/0301 няма импулси Когато има 3,3 волта и когато му подавам принудително 8 волта.Стигам до извода че ми остава един добър кинескоп 14" и ТХО-то.Весели празници колеги.Успехи ,здраве и парички през новата година. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 25, 2008 10:35 Заглавие: |
|
|
| Много бързо го погреба ,пробвай с друг кварц ,кондензаторите на кварца. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|