| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Пет Дек 26, 2008 23:56 Заглавие: Samsung - CK-21H1TR - ниско ускоряващо - Решено |
|
|
Шaсито не знам кой модел е ,телевизора е изпълнен със TDA8842,SAA5291PS/087, ускоряващото е 150 волта,смених всички електролити на платка кинескоп и на +B и ефекта е същият вече се съмнявам за ТХО.
Последната промяна е направена от Technician на Съб Дек 27, 2008 11:28; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Дек 27, 2008 0:26 Заглавие: |
|
|
А кр. транзистор пече ли? Изобщо как е той? Дали няма утечка? Колко е +В? Колко са на катодите на кинескопа? А как се проверява ТХО сме писали неведнъж. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Дек 27, 2008 0:58 Заглавие: |
|
|
електролити, ускоряващо - няма връзка. при извадена платка пак ли 150V ? май киното _________________ Skype-yosko_1 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Дек 27, 2008 1:26 Заглавие: |
|
|
Е, ако е поизсъхнал този на +В и то се е понижило, тогава? Дали няма да има връзка с ускоряващото?
А, забравих! Все пак ускоряващото между колко и колко може да се регулира? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Съб Дек 27, 2008 8:48 Заглавие: |
|
|
| ускоряващото се регулира максимум до 150 волта,дори и като сваля платката на кинескопа си остава пак толкова и май няма да е кинескоп,има си звук и високо си има но естествено с това ускоряващо няма картина,катодите са по около 150 волта,видеото е 177 волта.ще проверя дали пече много крайния.напрежението на +В е 122 волта - напълно нормално си е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Съб Дек 27, 2008 9:31 Заглавие: |
|
|
Ако крайния не пече, направи си това напрежение от колектора на BU-to....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Дек 27, 2008 10:00 Заглавие: |
|
|
По въпроса има изписани поне 50 теми.
Първо биваше да кажеш с какъв уред го мериш това напрежение да не излезе че "повредата не е във вашия телевизор"...
Второ-на самото ускоряващо има един високоволтов кондензатор-не каза дали си го сменял за проба.
И ако все пак опре до ТХО(което е и най-вероятно)-как се прави ускоряващо от колектора е писано многократно.
Ако не стане-ново ТХО. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Съб Дек 27, 2008 11:19 Заглавие: |
|
|
| благодаря на всички и на колегата Божилов , оказа се кондензаторчето имах някакви съмнения за него ама все пак е на 3000 волта и се е скапало. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Съб Дек 27, 2008 11:24 Заглавие: |
|
|
| само за протокола,шасито е S15A,а кондензаторчето за което говори Божилов е С503 на платката на кинескопа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|