| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Goofy Опитен потребител

Регистриран на: 10 Апр 2006 Мнения: 468 Местожителство: plovdiv
|
Пуснато на: Нед Дек 28, 2008 20:45 Заглавие: Регулатор на лампи за осветление - непознат елемент |
|
|
| Такаа,един мой приятел ми донесе гореспоменатият регулатор да го ремонтирам.Има един предпазител който е здрав.Има един елемант в корпус като на танзистор и на него пише BTB 04600SL .Рових в интернет ,но за съжаление не открих нищо.Притеснява ме ,че между 2 от крачетата меря и в двете посоки съпротивление около 50-60 ома.има и един друг елемент DB 3 ST ,който на платката е означен като двупосочен диод.Той има безкрайно съпротивление в двете посоки.И още един елемнт на който пише М33 Т 130 градуса С,който е 0 ома(на късо).Molq za pomo]! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
maistor trichko Активен потребител

Регистриран на: 12 Дек 2008 Мнения: 58
|
Пуснато на: Нед Дек 28, 2008 21:08 Заглавие: |
|
|
Това с трите извода най-вероятно е симистор,с двата-динистор,или другото му име-диак,а третото-термо предпазител-като превиши 130 градуса-гори.В твоя случай е здрав.
А извън темата-не е ли по-изгодно да се купи нов регулатор,вместо да се ремонтира този? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Дек 28, 2008 23:55 Заглавие: |
|
|
То кво ли има и да прави нова като тя цялата е изключително сложна.Да не говоря че се намира на първата секунда с гугъл.
Примерно тази-
Третото е термопредпазител-как се измерват радиоелементи и кое какво трябва да показва при измерване пише в уикипедия. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
REPAIRMAN Опитен потребител

Регистриран на: 05 Авг 2004 Мнения: 218
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|