| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
zxcvb Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юни 2007 Мнения: 116
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 14:06 Заглавие: TV Sunter TC 5104 не тръгва и на стендбай |
|
|
Здравейте това чудо взе че се предаде баш на нова година, верно че е дърто , трябва да го събудя.Та след като го изгасили от мрежата при пускане примигвяа на индикатора цифрата на програмата и тъмнина нито звук нито картина така стои неопределено време не реагира на копчета дистанционно въобще.При гасене пак примигва цифрата и гасне
Има 5 волта на процесора и паметта пробвах и началната инициализация с закъсяването на 34крак init неще дайте някакви идеи как да проверя процесора и паметта.
процесор МАВ8048Н
памет PCF8582AF |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 14:22 Заглавие: |
|
|
| А другите напрежения?/освен 5-те за проца/-нищо не казваш за тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcvb Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юни 2007 Мнения: 116
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 14:33 Заглавие: |
|
|
Благодаря за бързата намеса.
Би трябвало да работи всичко както трябва (захранването работи) даже успявам да пусна тв-то(преди малко успях) но само на една програма- тази по подразбиране ,но няма никакво управление и от дистанционното и от панелчето няма и звук. След няколко опита за пускане взема че тръгва някак си.
Все едно процесора не работи.
Всякакви идеи ще са ми полезни.БЛАГОДАРЯ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 14:38 Заглавие: |
|
|
| Кварца,кондерите към него С2,С3?На крак 4 на проца/ризет/ има електролит 1микро... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcvb Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юни 2007 Мнения: 116
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 14:59 Заглавие: |
|
|
| сега ще пробвам мерси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcvb Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юни 2007 Мнения: 116
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 18:05 Заглавие: |
|
|
| Нямам кварц под ръка (дано утре работи някой магазин), но след като презапоих всички крака на процесора взе че тръгна и заработи перфектно. След като го изкл.и отново вкл. същата работа не приема нито от дистанционното нито от бутонитр на панела. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 18:36 Заглавие: |
|
|
Я преди да го включиш ако имаш печка ,духалка с топъл въздух му пусни да духа вътре както е отворен 5,6 минути и тогава включи да видим какво ще работи и какво не. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcvb Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юни 2007 Мнения: 116
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 20:42 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | Я преди да го включиш ако имаш печка ,духалка с топъл въздух му пусни да духа вътре както е отворен 5,6 минути и тогава включи да видим какво ще работи и какво не. |
Нагрявах го с поялника и взе че тръгна (презапоих проца) след изкл. не тръгна и не успях повече да го пусна нишо че пак нагрявах ще пробвам с печката |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 21:15 Заглавие: |
|
|
| Цял работещ БУ с процесора! Къде да го изпратя? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcvb Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юни 2007 Мнения: 116
|
Пуснато на: Пет Яну 02, 2009 21:32 Заглавие: |
|
|
| tonovd написа: | | Цял работещ БУ с процесора! Къде да го изпратя? |
Страхотно София . Кажи нещо за цена моля, ако искаш на лични |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|