Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с поялник Weller
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ангел
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 681
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 1:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм сигурен че поялника ми трябва да струва 600лв! И WELLER се чупят и тогава... От година ползвам китаец от Conrad-"CONSTANT TEMP." за 9 !!! лв. 66,6 поялника мога да уморя за тези пари.Вече не робувам на марки,ако и евтиното върши работа.Убеден съм Exclamation Wink
_________________
"Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vlad_o
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004
Мнения: 857
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 10:28    Заглавие: re Отговорете с цитат

Да се намеся и аз.Ползвам турски или китайски поялник 30W ,с дървена дръжка за 3лв вече почти 6 години...Сменям само човки...
Така че "Weler" са добри но за лаборатории ,но не си струва само за едни ремонти да ползваш този тип поялник... Smile
_________________
ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DICHI
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Апр 2004
Мнения: 334
Местожителство: VRACA

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 10:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Заставам на страната на Weller Smile ,Работясъс станция WELLER,и по-хубав поялник от него за нашите условия няма.Поялника ми е включен нон стоп по 12-15часа.Човки сменям най-много два пъти в годината.
Такаче за мен лично е WELLER и после всичко останали поялници
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Това кой с какви инструменти ще работи си е лично негов проблем,но WELLER си е класика.Само като ми легне в ръката изпитвам наслаждение.А когато се наложи запояване на 300-400 елемента 0603 или SOT23-6 опитайте с китайските......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vlad_o
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004
Мнения: 857
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

"
Цитат:
когато се наложи запояване на 300-400 елемента 0603 или SOT23-6 опитайте с китайските......"
А говорих за ремонти...[/quote]
_________________
ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 11:06    Заглавие: Re: re Отговорете с цитат

vlad_o написа:
Да се намеся и аз.Ползвам турски или китайски поялник 30W ,с дървена дръжка за 3лв вече почти 6 години...Сменям само човки...
Така че "Weler" са добри но за лаборатории ,но не си струва само за едни ремонти да ползваш този тип поялник... Smile
Ти може и поялник самоделка да ползваш но велера е мерцедеса на поялниците по твоята логика за ремонти осцилоскопа и станцията за горещ въздух не са необходими не ти знам нивото на подготовка и оборудване на сервиз но доста неподготвен се изказваш напоследък Нищо лично Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vlad_o
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004
Мнения: 857
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 12:26    Заглавие: ре Отговорете с цитат

Този форум е за обмяна на мнения ,а не за проврка на подготовката на всеки един от нас.Ако някой чете моите мнения както дявола чете евангелието ,то си е негово право.
Но трябв да знаете ,а предполага че знаете,че не поялника запоява ,той само спомага ,а ако нямаш ръка и "Weler" не може да ти помогне.Разбира се нищо лично. Smile
_________________
ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е форум за взаимопомощ между колеги но преди малко попрегледах твоите мнения и нещо не видях да си помогнал много на някой а по отношение на ръката и поялника аз разсъждавам така : ако си успял да купиш велер или ерса значи освен ръката да запояваш имаш и акъл за да изкараш пари за скъп поялник и мислиш напредничаво по отношение на ремонти и развитие на сервиза си Наистина инструмента не прави маистора но и без качествен инструмент и техника около теб резултатите са плачевни и за бизнеса и за клиентите защото пада качеството на ремонта респективно авторитета на сервиза
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо темата взе "крив" обрат!
Може би това място ще е по-подходящо за нея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov