 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 3:36 Заглавие: Въпрос за DJ грамофон Technics SL-1210 MK2 |
|
|
| ето че и класическото DJ-оръжие се скапа! От 10 години имам 2бр такива грамофона, преди два месеца единия започна да не държи обороти все едно че някой сменя 33-45 оборота 2 пъти в секунда. След това спря напълно и остана да свети само стробоскопа. Прегледах го и се оказа че има окъсил ценер 5.1V към маса, след подмяна с нов заработи нормално до снощи. Сега когато е на 45 оборота START/STOP бутона не работи. Имам схема но ми къса нервите всички напрежения са в норма не ми се вярва проблема да е в DD мотора защото на 33 оборота няма грижи. ако се е занимавал някои моля за помощ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|