| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Мар 01, 2009 20:29 Заглавие: Philips Chassis GR2.2 хоризонтална линия РЕШЕНО |
|
|
Нямам голям опит с телевизорите.Снимах дефекта за по лесноhttp://img217.imageshack.us/img217/2660/dsci0011.jpg
Смених 2502 беше изъхнал.Премерих захранващите напрежения, всички са в норма.В близост до кондензатора имаше прекъсната писта (от тримера за корекция на вертикалния размер към отклонителната система)
Ако някой е срещал този дефект нека ме отърве от дългото търсене на дефекта. _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка
Последната промяна е направена от rolling_heads на Пон Мар 02, 2009 13:59; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Нед Мар 01, 2009 21:01 Заглавие: |
|
|
| От опит! Презапой всичко що е SMD в вертикалното- на първо време! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Мар 01, 2009 21:13 Заглавие: |
|
|
Почвам да презапоявам.
Забелязах че на базата на 7500 трионообразното напрежение пулсира(дига амплитудата) през около 5 секунди _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Мар 01, 2009 21:16 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Почвам да презапоявам. |
Действай смело и смахнато  _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Мар 01, 2009 23:25 Заглавие: |
|
|
Нямам схема на тоя компютър да разгърна така че ще ти говоря наизуст.
Смени си малкия транзистор във вертикалното без да го мериш.2,2мкФ електролита-също. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Мар 02, 2009 0:42 Заглавие: |
|
|
Презапоих всичко.Смених малкия транзистор.Кондензатора е сменен,
както писах вече в първия пост и засега никакви промени.
На първо краче на TDA2579 през около една секунда излиза поредица
от правъгални импулси,когато няма импулси има около 0,2V
Хоризонталната линия не пулсира.
Когато мерих по TDA2579 изписа някаква грешка на екрана(ERR ***)
буквите бяха с нормален размер. _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Мар 02, 2009 0:51 Заглавие: |
|
|
На изхода имаш няколко нискоомни резистора-я ги отпой един по един и мери дали някой от тях не е перкъснал.
Нищо не пречи и да прехвърлиш едно TDA2579 за проба.
Смени и изходния електролит-големия. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Мар 02, 2009 7:20 Заглавие: |
|
|
| Виж си обраната връзка ,ако крайното не ти върне сигнал ,няма да имаш импулси! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Мар 02, 2009 12:27 Заглавие: |
|
|
Тръгна
R 3503 1,2om беше прекъснал.
Сложих 1ом дано няма проблеми. _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Мар 02, 2009 12:39 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Сложих 1ом дано няма проблеми. |
Няма ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|