Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Експериментите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Мар 09, 2005 23:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Moите дейности са по-скоро заваръчни. Опитвах се допреди година-две да заварявам с токоизправител и бобина. Е ставаше ама си осветих очите. Laughing И токоизправителя прегряваше за нула време. Един път каза пуф и трафа изгоря Laughing .
Иначе от приятел знам електролитите 2200 мкФ гърмели по-силно от пиратки Laughing . Разливал съм ваза върху тв В.Търново 84. Къси съединения на 220 волта. Оня ден се усетих след кат си извадих раката от монитора че той е включен. Веднъж затягах проводниците на фасунки и таман ги завих и викам я да включа да пробам, пък той бил включен вече щепсела. Бутане по бутони на звънци (220 волта ) със ШЧупена капачка и малко баране на едни проводници със фаза в ена маза. Волтова дъга съм правил около 2 см.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 8:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз веднъж като малък се опитах да заредя суха батерия от 1.5В директно от контакта Laughing Как опуши секцията че още личи.
Веднъж един приятел ми каза че като мушнеш един кондензатор в контакта и после като го допреш до някой го хващало ток и аз естествено реших да пробвам и резултата беше БУМ Twisted Evil Razz
Понеже беше някакъв електролит за 16 или по малко волта Laughing
Казвали са ми как като бебе старателно съм се бил запътил със някаква игла(взета незнайно от къде) към контакта да бъркам Laughing
От тогава имаше някакви като пластмасови тапи по контактите да не бъркам и като порастнах и почнах да се занимавам с най-голямото задоволство на света ги обрах всичките и ги изгорих Very Happy
П.П-миришеше Razz
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 8:22    Заглавие: Отговорете с цитат

когато започваше да се занимава с електроника, мой познат реши, че ще прави инвертор с мултивибратор. 12->220 волта, за крайни транз. използваше КД503.
И един ден донесе една паяжина, която представи за въпросния инвертор. Тръгна, но напрежението беше ниско.
Моментално се взе решение захранването да бъде повишено до 35 волта....... резултата беше около 5-6 см. дъга и крайните транзистори варят вода в две чашки Wink
Работещ усилвател, загряват му крайните, защото няма вентилатор?
Няма проблем, просто поливаш с вода Smile Така работи над 2 часа и накрая като свърши купона един реши да го премести да забършем масата...... Confused сетихме се да изключим от контакта ....
ВКН12211 е 100 вата/4 ома.... при мостово свързване на 50 волта захранване / клас В..... като думне гранатата от delta force и на някаква кола пред общежитието й се включваше алармата..... Laughing
проверихме 4 пъти, на петия говорителя изгоря.
та същия младеж се хвана и си го пренави /за пореден път/ и така го направи, че след поредния запой му пипнах магнита и се опарих..... говорителя свиреше в същото време!
та не си правете филтрите с електролитни кондензатори...... иначе ще наблюдавате как говорителя изхвърля дим по- добре и от диммашина, и си свири!
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 8:26    Заглавие: Отговорете с цитат

та се сетих..... едно аверче има щерка на 3 годинки и ми разказва как е решила тя проблема със контакта. Понеже знае лапето, че има бой ако бърка в контакта, но въпреки всичко му е любопитно, намира гениалното Idea решение- хваща на тати ръката наглася му пръстите да стърчат два и го води ди контакта.... Laughing
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 19:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Открихме нов наркотик преди 1-2 години с един съученик след като изгорихме 1 резистор 2вата (жълтите) но преди тва гръмна кат пиратка и от вътре зе да излиза дим и тва димя кам 6-7минути а мирише мама си ебало. Хареса ни ефекта и изгорихме още 3..... след 3ч работа в тва помещение зех да виждам 2-но и така и не довършихме усилвателя а отидахме на ла страда (местна дискотека)

Поеледната ми идея за тях беше да пусна един с 2 кабела до тая на 2рия етаж и да и умириша душичката щото вика полицията постоянно, ама има малко дете под 6 годинки и зема да го утрепя Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dumfree
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 11 Май 2004
Мнения: 54

МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Kазвали са ми че като малък съм се опитвал да бръкна в контакт в работилницата с електрод - резултата е че от тогава имаме шалтер в работилницата.
В по ново време миналата година като за пореден път се опитвах да подкарам усливатела с TDA 7250 като гръмнаха крайните транзистори, от там светнаха съпротивленията при тях, говорителите (ВКН 10330) издумкаха и замерисаха, като ги отворих после бобините бяха като обгорени с спиртна лампа.
Исках да измеря напрежението на кондензаторите на електрожена ама бях забравил сондите на мултицета на гнездото за 10А (т.е. накъсо), после едната сонда имаше топче метал с диаметър около 5 мм отпред.
С един приятел разглобихме едно подобие на компютър и отворихме харда(5.25"), чудихме се каво да правим и пъхнахме платката му която си е доста голяма в печката тип чудо, като пламна отвори капака и в стаята не се виждаше на 1 метър напред.
Преди няколко месеца на баба ми телевизора В.Търново 84 както си работел изпукал и се запалил Laughing като влязох в стаята (след 1.5 - 2 минути) вече не се виждаше на 15 см, само се ориентирах по светлото петно от палмъка, после какво беше черно навсякъде и как гадно миришеше.
Когато си правех инверторче за луменисцентна лампа от 12В, единственото което докарах беше дъга около 1см, какво точно направих по едно време непомня ама е пипнах и замериса на изгоряло. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2005 20:25    Заглавие: Отговорете с цитат

2 интеграли 7250 изгорих и сега сам с третата и си видях грешката . но като изгоря 2рия път остаи че замириса на бакелит от интегралата ами и тея резистори дет са кам базите и едни там по 33ом се запалиха и си почнаха да горят и да кадят сажди. Тва говоря за преди 48часа максимум. Каде ми била грешката... вместо кам базите сам вързал колектора на драйверните кам емитерите. Савет ако някой прави схемата.... използвайте дарлингтони за да нямате проблеми а ако вързвате мостово (400Вт на +-40В) слагайте 3 транзистора по 20А.
Зася сам обявил несъстоятелност, но изгори ли ми още една 7250 обявявам банкрут Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Апр 2004
Мнения: 1876
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2005 23:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Дъщерями сега е на 4 ,но когато беше на 2реши да помага на баща си докато работи на компютъра.Тогава се намираше на една масичка посредата на стаята и отзад плетеница.Кога е успяла да измъкне от говорителите SATURN кабела от компа(те са такъв фасон кабел със два стерео жака), свободен коттакт на разклонителя.Как е умерила фазата със това стерео жакче Question ,но толкова миризма на изгоряло небях усещал във вкъщи.Неуспях да се порадвам на пушек за 1000 лева защото гръмнаха предпазителите на апартамента.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 520
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2005 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

като малък (не че ся съм много голям Laughing Laughing Laughing ) реших да видя какво ще стане ако подам на една платка с много чипове ток от акумулатор 12в 100 а. почнах да опирам тук там и гледам резултата с широко отворени очи още имам белег над дясната вежда от разпрашени чипове
п.с кой не е мерил тока в мрежата Laughing Laughing Laughing Cool
_________________
Усилването на електрически сигнали е основен процес в радиоелектрониката!
i love massive ridiculous bass
Atlanta Georgia U.S.A. the real hip-hop !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2005 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Не думай, сондата са стопи кат електрод
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov