| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Вто Юни 30, 2009 15:04 Заглавие: Пожароизвестяване за дома? |
|
|
Здравейте,
Искам да монтирам някаква малка централа за вкъщи, но незнам към кои да се начоса .. Открих цени на Унипос и там най-ниската цена на централата е към 200лв, но само това открих техните открих. Ако може някои да сподели идея ще съм благодарен
Ако не в краен случай ще взема една FS4000/4 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nimi Опитен потребител

Регистриран на: 19 Апр 2005 Мнения: 475
|
Пуснато на: Вто Юни 30, 2009 21:18 Заглавие: |
|
|
Ако няма изискване за задължително одобрение от пожарникарите всяка една алармена централа с подходящите датчици ще изпълни заданието.
На много обекти имам изградено пожаройзвестяване към алармените системи. Работи безотказно. _________________ Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Юли 01, 2009 14:47 Заглавие: |
|
|
| Не необходима централа за един апартамент (ако не е къща с повече етажи). Самите сензори могат да работят с ограничени по ток 24V. Когато няма дим - токът е малък. При задимяване токът рязко скача и светодиода на самия сензор започва да свети (или мига в зависимост от модела на датчика). Ако се свържат няколко паралел, който и да сработи може да включи серийно свързано чувствително реле (24V, ток на сработване 10-тина mA) и оттам каквато и да е аларма. Може да се ползват и TAMPER входове на охранителна централа, стига да се намерят пожароизвестителни сензори за 12V (колкото е напрежението на домашните аларми). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nimi Опитен потребител

Регистриран на: 19 Апр 2005 Мнения: 475
|
Пуснато на: Сря Юли 01, 2009 16:43 Заглавие: |
|
|
Всеки един двупроводен датчик върши работа и на 12V с подходящия детектор за ток.
Специално за алармите има и такива с вградени релета или с релейна основа. _________________ Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Нед Юли 05, 2009 0:56 Заглавие: |
|
|
Благодаря за съветите Това наистина е вариант Ще взема да разгледам такива схемички
А някои срещал ли е такива, които се монтират на тавана и са с батерийки и директно почват да пищят ... като "подушат" дим
Ако може да ме насочи към магазин или сайт  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|