| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юли 24, 2009 13:40 Заглавие: Вентилатор за MSI-notebook откъде ? |
|
|
Това е вентилаторчето ,писна ми да го разглобявам и смазвам ,диаметъра е към 60 мм. ,кажете къде може да се намери такова чудо ! Благодаря ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ilian359 Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2004 Мнения: 509
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юли 24, 2009 15:19 Заглавие: |
|
|
| Този вариант ми е ясен ,но има 1 месец доставка ,или ако имат налични -не знам дали няма да се скапят и те след време ,нещо по-надеждно ми се щеше ball bearing например ,ако съществуват де ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ilian359 Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2004 Мнения: 509
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пет Юли 24, 2009 16:26 Заглавие: |
|
|
| А този вентилатор няма ли си марка/ модел/номерчета ... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юли 24, 2009 20:12 Заглавие: |
|
|
| Бяха на лепенка отзад ,но май я затрих ,ще потърся дали не е някъде из къщата . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юли 24, 2009 20:53 Заглавие: |
|
|
Напиши какъв диаметър е та да поровя и аз из скрапа .Към колегата дето е писал по горе:като напише номера и цифрите какво от това ?Свободно не може да си купи едно винтче ,за ново става въпрос та камо ли цял вентилатор от същия модел на тая прочута марка. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
OkitO Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2008 Мнения: 280 Местожителство: Silistra
|
Пуснато на: Съб Юли 25, 2009 1:20 Заглавие: |
|
|
| аз си смених моя вентилатор с по-голям /с побългаряване/ и нямам проблем вече от година |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Юли 25, 2009 9:01 Заглавие: |
|
|
| Малко ще е сложно побългаряването ,защото този се монтира в кожух от алуминиев въздуховод и обдухва радиаторче вързано с Heat pipes към процесора ,и други чипове ,има и датчик на оборотите ,които не е ясно дали ще съвпадат ,абе въобще .... ! Единственото което ми се върти в главата е ако е възможно да му извадя втулката на оста и евентуално да я сменя с лагер от друг подобен ,но ball bearing ,но още не съм проучил размерите . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
OkitO Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2008 Мнения: 280 Местожителство: Silistra
|
Пуснато на: Съб Юли 25, 2009 16:42 Заглавие: |
|
|
кожуха на моето охлаждане беше пластмасов и стана лесно,
а за оборотите - пробвах различни вентилатори, защото някои не искаха да работят на ниски напрежения /за ниски обороти/
Последната промяна е направена от OkitO на Съб Юли 25, 2009 22:07; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|