| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Румен Гост
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 16:21 Заглавие: Търся BIN файл за паметта на Daewoo K20C4NT схема CP-185 |
|
|
| Смених процесора, но и с новия не пуска импулси към ТХО. Има всички напрежения е при пускане стои в режим на работа. Моля дайте съвет или изпратете файла на [email protected] , че съм се побъркал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 16:29 Заглавие: |
|
|
Провери си пощата !
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Румен Гост
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 17:13 Заглавие: |
|
|
| Благодаря ти Noel - но не се получи и с новия пром. Приемам съвети всякакви. Едно уточнение - TDA 9361PS/N1 e сменена с TDA9361PS/N2 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 17:34 Заглавие: |
|
|
| Румене напиши пълното име на процесора, че не винаги подобни замени са възможни. По принцип това шаси би трябвало да тръгва и с чиста памет (след това вход в сервиз). На 33 крак на процесора случва ли се нещо? Схема имаш ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 17:38 Заглавие: |
|
|
Бина е от същото шаси но 14 инча.Процесора е същия който си написал / TDA9361PS/N1/3S0302 /. Провери основно захранването.Възможно е за кратко време да се вдига над 120 в при което телевизора изключва. Трудно се хваща защото всичко става за много кратко време.Ако искаш ще ти пратя и схемата. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Румен Гост
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 17:58 Заглавие: |
|
|
Трудно се прави операция по телефона, но да опитаме:
Имам схема. На 33 крак напрежението е HIGH и не мърда, около 3.3 V.
Купил съм друг проц, защото оригинален нямаха - става според колегите от магазина-сервиза - София, Солунска. На колектора на транзистора на ТХО има 121.6 V. ТV е дефектирал при гръмотевица - няма други поразии - видими и премерени. Ето и целите номера
TDA 9361PS/N1/3S0303 и TDA9361PS/N2/3I1251. TV e 20 инча. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 18:12 Заглавие: |
|
|
Имаш ли в първия момент на включване комуникация по шините ? В какво състояние е резета /60 кр/ Генерации има ли на кварца ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 18:15 Заглавие: |
|
|
Огледай все пак захранванията на 39 и 14 крак.
33 крак е H-Out и там не би трябвало да има 3.3V (или близо до масата или импулси за хор. развивка). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Румен Гост
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 19:30 Заглавие: |
|
|
| Като се пусне светва за части от секундата червеният диод, после минава на зелен. Има комуникации към паметта но всяко време. Има вертикални трион импулси на 21 и 22 крак. на 33 крак има 3.3 волта и никакви импулси - нито в началото, нито после. На кварца има генерации. Ресетът го има. Вместо 8 волта има 7.15 - на входа но 8 в. стабилизатор и 8.5 волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Яну 02, 2005 19:40 Заглавие: |
|
|
Извинявай, но това последното | Цитат: | | Вместо 8 волта има 7.15 - на входа но 8 в. стабилизатор и 8.5 волта | не го разбрах съвсем.
Ако на 39 крак вместо 8V имаш 7.15 огледай все пак защо ги няма. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|