Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

SKYPE Защо накъсва?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 14:18    Заглавие: SKYPE Защо накъсва? Отговорете с цитат

Не знам дали му е тук мястото ,но искам да питам-знае ли някой причина и евентуално решение, защото когато ползвам SKYPE, говора който аз чувам е накъсан,отсреща ме чуват добре. Имал съм обаче и връзка която се чува винаги добре с определен абонат от друг град. Сега знам за проблема скорост на Нета ,но се питам ,ако си взема 2-4 пъти по бърз дали ще се оправи или само ще си хвърля парите на вятъра. Сега съм към 4К международен и 20К български. Има ли и някакъв друг начин за оправяне на положението? Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е причината в скоростта.
Имам подозрения че зависи от доставчика или заради голям ping Rolling Eyes
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Искаш да кажеш закъснение при преминаване през някои ,или повече сървъри?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Не баш.
Ти изпращаш някаква информация от компа ти като говориш.Тая информация минава по сървъри ала бала и стига до тях.
Цялата работа е че те пиремат малка част от информацията която ти изпращаш а останалата се губи по трасето -packet loss.
Имаше една програма за говорене я ползвах преди да си счупя микрофона Evil or Very Mad и имах около 80-90% packet loss и почти нищо не разбирах като някой ми говори нещо въпреки че съм на 64к български.
Така че не се заблуждавай че е от скоростта.
Може би има значение как е построена мрежата тоест дали доставчика ти е спестявал суичове да слага по 300 метра по 1 Twisted Evil
Така че не смятам че можеш да направиш нещо по въпроса освен да свикваш Wink
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 206
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 20:59    Заглавие: Re: SKYPE Защо накъсва? Отговорете с цитат

ELP написа:
Не знам дали му е тук мястото ,но искам да питам-знае ли някой причина и евентуално решение, защото когато ползвам SKYPE, говора който аз чувам е накъсан,отсреща ме чуват добре. Имал съм обаче и връзка която се чува винаги добре с определен абонат от друг град. Сега знам за проблема скорост на Нета ,но се питам ,ако си взема 2-4 пъти по бърз дали ще се оправи или само ще си хвърля парите на вятъра. Сега съм към 4К международен и 20К български. Има ли и някакъв друг начин за оправяне на положението? Благодаря!

Около 4.5 до 5кб/с ти е необходимата скорост и то на изпращане, когато ползваш телефон през нет, и друго изисква се минимум 400мхц процесор.
_________________
BE ON EDGE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 929
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 23:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди време бях на dial-up. Инсталирах Rave-2 - първият път работи безупречно - говорих близо два часа с Канада, чуваше се по-добре отколкото ако звънна на някого в града. След това нещо "брадяса" - за една година захапа само три-четири пъти, в останалите случаи въобще не мога да се свържа. Пробвах и какви ли не други програми - не ще и не ще. Забелязах, че дори и файл да поскам да изпратя директно - не става. Наскоро смених компютъра, минах на кабелен модем. Същия проблем Question Exclamation Question Единствено Yahoo Messenger работи. Някой има ли обяснение? Или имам проблем с аурата Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 0:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Засега минах на 32КБ международен и резултата е обнадеждаващ.Мисля че 4КБ е малко ,не за предаване а за приемане -то обикновено предаването е по-бързо винаги. Процесора ми е над 1000МХц ,въобще няма проблем с него.Ще тествам още и ще напиша!
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе не е главен фактор скоростта Exclamation
Външния докато имах микрофон още ми беше под всякаква критика-най-много до 3к и пак си говорех идеално с тия от моя клас
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zzzz
Гост





МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 17:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че е от това как е построена мрежата ти или по точно скороста на НЕТА ти
или скороста на Нета на този с когото гожориш Smile .
На мен съ6то ми насича някои път но товае абсолютно възможно и нормално.
Все пак програмата не 4ака репорт дали е полу4ен даден пакет информация.
Върнете се в началото
toncho_b4
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Мар 2005
Мнения: 36
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 15:43    Заглавие: айде да пробвам да обясня :-) Отговорете с цитат

Значи така, Skype насича звука...........ами какво да ви кажа - има някои тънки моменти в настройката на всяка програма която изисква достъп до нет-а,е разбира се ако са предвидени от този дето я е писал Wink .Така, та значи въпросната програма обикновено(ако не е пипана по настройките) използва порт 1284, който може да бъде заменен от 80 ако препоследния е зает, има възможност да се ползва прокси сървър , ако е наличен такъв, както също разрешава и ползването на криптирана връзка през https, или SOCKS5, което може би се досещате е един от т.нар. сокети на Windows, при условие че говорим за него.Обикновено интернет доставчиците разрешават почти еднакви скорости за отделните портове(това става в конфигурационните файлове на маршрутизаторите), но има и такива които ви дават примерно 350килобайта в секунда даунлоуд от FTP-то което е част от локалната мрежа и 128 килобита (16килобайта) от международния и/или българския трафик.
Та зареждането на уеб страници през порт 80, при използване на Mozilla Firefox, с няколко връзки към DNS-а , който ви обслужва,става много по-бързо от даунлоад-а от същата страница налична като FTP, докато при локалните мрежи , както са опасани повечето градове в България вече, зареждането на уеб от локален сървър е по-затруднено от колкото даунлоуд-а от него (все пак не може 5 секунди да зарежда 300килобайта уеб ресурс, а иначе да си копираш файлове , примерно клип 100мегабайта за 25 секунди Very Happy ). Това последното се дължи на отворените портове на конкретните сървъри, като обикновено порт 80 се ползва за тунелно влизане през сървъра(така казват!), а иначе към самия сървър си свързан през друг порт , примерно 8080.забавянето се дължи на обработката на хедърите на пакетите - те трябва да бъдат трансформирани, защото иначе МРЕЖАТА се оказва претоварена от към IP адреси (по IP ver 4.0).
Програми като Skype използват UDP(User Datagram Protocol) , което ще рече че не изискват потвърждение от получателя за пакетите които е получил,или казано другояче онзи дето ви слуша докато говорите , ако иска да ви разбере - ще се заслуша повече (мисля че е редно!), така е и при връзките сървър - клиент при използване на програми като Skype, ако искате повишаване на качеството на звука, спрете неща като firewall-и, антивирусни и други приложения които следят трафика през компютъра ви навън и навътре, за Windows ХР може да спрете (деинсталирате) и QoS packet Sheduler, от настройките за протоколите за конкретното мрежово устройство, защото той заема около 20 % от връзката за нужди на операционната система (общо взето за глупости Laughing ).
Друг вариант е да пробвате връзка с другия компютър през порт 80 само че това ми се струва абсурдно поради исказаното по-горе, а и поради самото естество на изпращаните stream пакети едва ли ще доведе до кой знае какво повишаване на качеството.Може да опитате , ако е модемна телефонна връзка и компресиране на пакетите.Макар тогава вече да би било истиски ужас,щото за нормално предаване на глас се изисква скорост от около 33,6килобайта в секунда (при такава скорост работят аналоговите телефони).
Успех на всички с безплатния интернет телефон , който "просто работи" Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov