| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Сеп 10, 2009 6:45 Заглавие: Продавам импулсно захранване за кола |
|
|
Импулсното е реализирано с интеграла SG3525 и 8 мосфет транзистора IRFZ44N (по ч на рамо)
Изходната мощност е близо 1киловат , напреженията са +-68 волта ... цената е 50 лв..
по-късно ще кача снимки ... ако има заинтересовани по възможност се обадете на 0886578400 или скайп cyber_junkeys |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Сеп 11, 2009 17:26 Заглавие: |
|
|
снимка 1
на снимките не съм монтирал мосфетите така че не се учудвайте от транзисторите които са на тяхно място .. просто ги наредих под платката на местата им за да се вижда как стоят нещата
Кондензаторите в изхода са 4700мф на 80 волта... трафа е навит и е залят с термореактивен лак които се използва за намотки на климатични компресори... (изпичащ)
Последната промяна е направена от SlowDead на Пет Сеп 11, 2009 17:38; мнението е било променяно общо 3 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Сеп 11, 2009 17:27 Заглавие: |
|
|
| снимка 2 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Сеп 11, 2009 17:27 Заглавие: |
|
|
| снимка 3 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Silversound Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2006 Мнения: 331 Местожителство: Pazardjik
|
Пуснато на: Пет Сеп 11, 2009 17:39 Заглавие: |
|
|
Как ги правите тея захранвания 1 KW с по четири транзистора на рамо,и изправителни диоди по 10А ??
68V X 10A....1000W ???
Научете ме и мен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro66 Опитен потребител

Регистриран на: 18 Мар 2007 Мнения: 292 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Сеп 11, 2009 20:11 Заглавие: |
|
|
Ако следваме тази логика - 68х10, при положение че захранването е двуполярно, добре е да се смята 136х10=1360w. Така, че ако вземем на пред вид че колегата е казал "около 1кw" - може и да е 800w, така че ми се струва реално с 10A диоди. Друг е въпроса че ще понапичат при максимална мощност. _________________ Висшето образование и алкохола на никого не прощават. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Сеп 11, 2009 20:44 Заглавие: |
|
|
не ми се спори по този въпрос.. които иска и има апаратура може да заповяда да измерим въпросното изделие за да публикуваме точните резултати
68 волта е на рамо ... то ест 2 рамена по 68 волта по 10 ампера са си бая мощност не мислиш ли .. импулсното съм го правил за аудио усилвател.. друг е въпроса че става и за електрожен...
Диодите в изхода са BYW29-200 в схема грец (то ест 4 диода) .. всеки може да погледне що за диод става въпрос.. доста бързички са ... 200 волта, 8 ампера (16 пик), 25наносекунди... при загрял диод до 130 градуса пропуска 7,3 ампера .. това е според дейташиита  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|