Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с UPS 'PCSTAR' 600VA моля за помощ

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stoj4o
Гост





МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 11:28    Заглавие: Проблем с UPS 'PCSTAR' 600VA моля за помощ Отговорете с цитат

Въпросният UPS го заля парното с вода и той гръмна. По точно му гръмнаха крайните транзистори на които пише нещо където не мога да го намеря нито в един справочник. Моля ако някой от вас моге да ми помогне нека го направи. На транзисторите пише следното: MO408 - като вторият символ ми прилича и на (0 - нула), (О - буква о), а на другия транзистор пише нещо подобно самоче има разлика WO411 като тук също не съм сигурен дали вторият символ е (0 - нула), или (буква о). Предварително благодаря за инфо то.
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 23:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Транзистори с подобно означение няма, най вероятно става въпрос за стандатртни елементи с подменена маркировка нещо често срещано.
За да дефектират най вероято ти е дефектирала и управляващата част. При добър анализ на схемата можеш да прецениш какви трябва да са тези елементи. По всяка вероятност се касае за мос транзистори с ток между 30 и 60А.
Имаи предвид че пи такава ситуация се унищожава 100% от електрониката поради високите напрежения които са подадени на платката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stoj4o
Гост





МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2005 13:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Някакъв съвет???

От написаното разбирам, че е най-добре нов така ли е?
Върнете се в началото
hshop
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Мар 2005
Мнения: 193
Местожителство: Кнежа

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2005 13:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм виждал точно тази марка или модел,но ако го използваш за помпа на локалното си отоплението:
1/600 е най-вероятно600VA т.е.около 350 вата
2/ако е така-би трябвало краините тр-ри да са по два броя на рамо"обикновено е така"
3/управлението със SG3524N ли ти е?
4/с успех можеш до сложиш:IRF 3710;IRFZ44,48;FQP65N06.
Разбира се по 2 броя на рамо.Имам данни за горе опоменатите тр-ри,ако искаш мога да ти ги пратя на посочен от теб адрес"имеил".Дано съм ти помогнал-поне малко!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov