Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Драйвер за плотер "Микроника"
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mran
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Юни 2006
Мнения: 32

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 10:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Диода дето пише "хартия" се включва и изключва от бутона под него и служи за захващане на хартията за плота ( електростатично ) светнал -захваната, угаснал незахваната
Ако не можеш да промениш състоянието му с бутона зна4и нешто не е в ред плотера, при махнат кабел другите бутони работят ли ?
Например бутона Поглед трябва да мести главата.

Нещо това с кабела не го разбрах та само да отбележа 4е плотера се командва по сериен порт който не винаги но обикновенно е 9 пинов и кабела които ти е нужен е 25 кам 9 пина сварзан както е описал а21бг
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
propeler
Гост





МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 15:01    Заглавие: явно е повреден Отговорете с цитат

още с пускането и свети лампата за хартията каквото и да натискам си свети и не помръдва нищо друго това е с откачен рс 232 кабел

някои случайно да има схема на тази екзотика
Върнете се в началото
propeller
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Дек 2005
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 15:06    Заглавие: съжелявам за флуода забравих да се логна Отговорете с цитат

ако някои има схемата ако може да ми я прати на [email protected]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mran
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Юни 2006
Мнения: 32

МнениеПуснато на: Съб Сеп 30, 2006 17:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам цялата схема, но голяма част съм свалил, защото и на мен ми се беше прецакало плотер4ето преди месец два. Лошото е че схемата е на хартия и ще се наложи да по4акаш около седмица за да се прибера, да ти я сканирам и пратя. Но като на4ало, по спомени де...

Ако при пускане на плотера главата му се разхожда по X и Y ,часовниците на cm601 са нали4ни и по шината има някакъв живот то :

При поглед кам платката така 4е мощните транзистори да ти се падат в дясно долу.

По средата горе ще видиш 74ls138 няколко броя ( или руските им аналози) прегледай ги внимателно дали работят и какво им се случва по време на работа (макар и да е голяма занимавка) те определят кога да се чете клавиатурата ( е и други неща де Smile ).

TTL-ите дето се занимават само с клавиатурата ще ти се паднат горе в ляво макар и да невярвам в тях да е проблема все пак ги виж ( на платката на самата клавиатура има няколко транзистора но мисля че е почти невъзможно те да са се скапали).

Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov