| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Pesho Опитен потребител

Регистриран на: 24 Яну 2005 Мнения: 119
|
Пуснато на: Нед Мар 20, 2005 17:16 Заглавие: София 81 |
|
|
| Телевизора е в ред, само при включване образът е разделен на много хоризонтални линии, които за 10-тина минути след включването изчезват в посока от долу нагоре. Ако в стаята е много студено, най-отгоре остават 3-4 линии постоянно. Може ли да се направи нещо, благодаря? ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Мар 20, 2005 17:20 Заглавие: |
|
|
Pesho и кое му
| Цитат: | | Може ли да се направи нещо, благодаря? | Може, но ще трябва да го разходиш до някой сервиз, което не е от най-леките задачи за този телевизор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Мар 20, 2005 17:32 Заглавие: |
|
|
тия телевизори работят ли още като донесат такова чудо в сервиза им казвам че само носенето н емогат да ми платят.ставам като шварценегер.  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Нед Мар 20, 2005 18:14 Заглавие: Re: София 81 |
|
|
| Pesho написа: | | Телевизора е в ред, само при включване образът е разделен на много хоризонтални линии, които за 10-тина минути след включването изчезват в посока от долу нагоре. Ако в стаята е много студено, най-отгоре остават 3-4 линии постоянно. Може ли да се направи нещо, благодаря? ! |
Като намалиш цветността ефекта същия ли е?Да не е закъснителната за 64 мс? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kaloyan Опитен потребител

Регистриран на: 03 Окт 2004 Мнения: 250 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Мар 20, 2005 19:04 Заглавие: |
|
|
| имаш изсъхнали кондензатори във ВО.по всяка вероятност имаш подгъв отгоре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Мар 20, 2005 19:13 Заглавие: |
|
|
тия черти сигурно са обратен ход най вероятно е проблем във ВО там развива доста температура и кондензаторите съхнат  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Мар 21, 2005 15:42 Заглавие: |
|
|
| Може да не е и само във ВО ,аз имам един такъв комшииски,вервайте ми преобърналсъм го наопаки (много му е хубава ракията на комшията) .По скоро е нещо около синуса,но не електролит.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
сервиза Гост
|
Пуснато на: Чет Мар 24, 2005 10:47 Заглавие: |
|
|
| Синусовият генератор е за хоризонталното отклонение , а не за вертикалното.Когато чертите са хоризонтални предполагаемия проблем е във вертиканното.Елементарно Уотсън! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Мар 24, 2005 11:42 Заглавие: |
|
|
| Холмс,ефекта е такъв като че ли редовете са разместени с по 2-3 милиметра един от друг,но не е презредовия момент с прекъсналата закъснителна линия,защото е забележим и на черно бяло изображение.Или по точно като кодирането на НВО но в по лека форма.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Мар 24, 2005 13:09 Заглавие: |
|
|
Подобни презредови истории се наблюдават при изсъхнали електролити в МЧУ и около АРУ.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|