| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Сря Мар 16, 2005 14:57 Заглавие: ITT- захранване( TEA2162 ,TDA8371) |
|
|
| Здравейте колеги.Проблема е че всички вторични от захранването са занижени. +B се мени 20-40В и захранването "пищи" особено.При изваден краен транзистор със и без лампа за товар ефекта е същия, разликата е че +B се мени в различни граници, но винаги е по-ниско.Кондензаторите(електролитните) в първичната съм ги сменял.Ще съм благодарен на идеи и схема с тези ИС.ТВ е ITT - 3126 ,ideal color. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
i_van Гост
|
Пуснато на: Сря Мар 16, 2005 19:49 Заглавие: re: |
|
|
| Провери ли съпротивлението на веригата на +В,спрямо маса.Може намотката на ТХО, към която се подава същото+В да има частични пробиви към маса.Провери всички вторични изправители. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Мар 16, 2005 20:12 Заглавие: |
|
|
| Провери и за повишена консумация и на другите изходи на захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Мар 16, 2005 21:43 Заглавие: |
|
|
откачи всички вторични-само лампа на В+.но ми се струва че проблема е някаде отпред.виж и големия електролит на входа  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Мар 16, 2005 22:53 Заглавие: |
|
|
Гошо опитах се да ти схема с такова захранване.Получи ли я ? _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Мар 17, 2005 8:34 Заглавие: |
|
|
| Kоцев ,благодаря получих я .ТХО съм го откачал от +B , както и другите вторични, електролита на +300В съм го сменял.Това захранване се синхронизира и регулира от TDA8371, през трансформатор.Дали може от нея да идва проблема или да търся в самото захранване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pl Опитен потребител

Регистриран на: 07 Дек 2004 Мнения: 114 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Чет Мар 17, 2005 8:35 Заглавие: tea2162 |
|
|
| И за ти пратих нещо,пиши дали си го получил и дали ти свърши работа.Успех... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobikan Опитен потребител

Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 342 Местожителство: Костенец
|
Пуснато на: Вто Мар 22, 2005 16:03 Заглавие: ITT-Захранване(tea2162,tda8371) |
|
|
| Колега при stenly и при нормален режим изх. захранващи напрежения се регулират от TDA8371 чрез делителя на напрежение което отива на 22 кр.Имал съм подобен случаи при замяна на TEA2164G с TEA2164H.При втората снема импулсите пристигащи на 6кр. на схемата бяха с недостатъчно ниво , което ме принуди да шунтирам елементите м-у изв.6 и трансформатора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гриша Гост
|
Пуснато на: Вто Мар 22, 2005 17:03 Заглавие: itt |
|
|
Имал съм такъв дефект но телевизорасе казваше
Hitachi.Оправи се като смених ТХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Мар 22, 2005 20:38 Заглавие: |
|
|
Махни ми HOT, закачи лампа. Ако свети нормално сменяй ТХО. Ако не смени електролита след дросела по +300V. Днес един такъв ме направи луд. Работи нормално, но не се гаси напълно и цъка на Standby. Излезе TEA2162 в захранването. Смених я с TEA2165. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|