Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблеми със CD и Flopi
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 747
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 18:05    Заглавие: не чете Отговорете с цитат

Някои по стари дъна не разпознават коректно
големи хардове.Недостатъчна е информацията.
Тук май няма да стане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 18:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото разбрах хардиска е 40GB и е чисто нов. Как тогава ти е инсталиран Windows98 ? Преди инстала направен ли е формат на диска и съответно конвертиран на FAT32 - ако е останал само на FAT е лошо. Другото за което се сещам понеже неказа какво ти е дъното - инсталиранили са драйвери за него ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

FANI SIRAKOVA написа:
Със старият хард диск тръгваше 1 на 10 пусканя като изкара иконите и дадеше часовник и до там.Скапа го щерка ми беше го изклшчила авариино от контакта!
Но със стария нямах проблеми със четенето-но може и да е съвпадение незнам! А флопито ?

Колеги това е последния ми пост по темата.
При качественно и исправно PSU диска ти щеше да се паркира преди напреженията да паднат под Аварийния минимум и нямаше да разруши служебната зона, тоест нямаше да се повреди.
Новите дискове имат значително по голяма импулсна консумация от линията 12V която е много слабо филтрувана в това захранване 1000uF в някои случаи съм наблюдавал краткотрайни спадове на напрежението 12V до 8V които блокират работата на диска сдто и флопито при опит да се прочетат по големи файлове, с текстовите файлове няма проблеми да се прочетат и запишат на диска тъй като са малки и се записват на цяло във буфера в паметта а от там се записват на диска като четенето по време на записа е приключило.
Само като идея, опитай да архивираш един текстов файл който се отваря и копира от флопито после го запиши на дикета и от дискетата го запиши отново на диска 99% съм сигурен че ще се получи, а ако не стане значи другите колеги са прави и търси софтуерен проблем
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
FANI SIRAKOVA
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Мар 2005
Мнения: 155
Местожителство: ЯКОРУДА

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 8:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега копирах на дискета PDF-фаил от компютъра .Архивирах я после отново я качих на харда без проблеми -отваря се нормално както предполагаше.
Днес ще го пратя до Благоевград Ще ви информирам за последствията!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FANI SIRAKOVA
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Мар 2005
Мнения: 155
Местожителство: ЯКОРУДА

МнениеПуснато на: Съб Мар 26, 2005 9:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги PC е готово и бачка нормално. Проблема ми е бил във CD-то, не знам какво точно е било ама не ме и интересува важно е ,че всичко приключи нормално . Закривам темата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov