Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

тв тунер
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005
Мнения: 3010

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 19:50    Заглавие: тв тунер Отговорете с цитат

здравейте.имам провлем стунера,а именно нямам звук макар, че съм вкл. аудиото и регулирал съм плъзгача на line-in
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 8:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
че съм вкл. аудиото и регулирал съм плъзгача на line-in


Имаш предвид, че си сложил аудио- кабела?
Ако не си- най вероятно ти трябва
А ако си- провери дали не си го включил на друг вход / за CD примерно/
Ако пак не си- умишлено го включи за проба на другия вход
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005
Мнения: 3010

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

всичко е включено както трябва.включвам кабела на тунера към микрофона и пак няма звук
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 13:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж си настройките на стандартите за звук за наземни D/K за кабелни B/G , сина ми 2 дена се мъчи докато изкара звук ,но най вероятната причина е тази.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005
Мнения: 3010

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 13:55    Заглавие: Отговорете с цитат

няма такива настройки.има palb/g pald/k за видеото и моно и стерео за аудиото,други няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toncho_b4
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Мар 2005
Мнения: 36
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 14:25    Заглавие: когато и с каквото можем, помагаме Отговорете с цитат

освен, приятелю, да вземеш да ни кажеш и какъв е тунера ти , друго не виждам............. Wink ,не че ще тръгна да се набутвам да си купувам същия ама може да ти помогнем някак.... щото съм си блъскал главата с разните му там ВТ878 и СХ23ХХ на Конексант дето са чипсетите, с Philips тунер, и разните му там Aver Media,и Pinnacle. За съжаление с други марки не съм се сблъсквал......така че пиши какъв е модела , и марката !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
k_dimitrovv
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2004
Мнения: 93
Местожителство: Vidin

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 15:24    Заглавие: Re: тв тунер Отговорете с цитат

zapad написа:
здравейте.имам провлем стунера,а именно нямам звук макар, че съм вкл. аудиото и регулирал съм плъзгача на line-in

От всичко изписано до тук май малко се обърках - имаш в предвид че въобще няма никаккъв звук от тунера или не ти излиза звука на тв програмите, а има само шум?
Ако въобще няма звук погледни си настроиките в BIOS-а - там някъде има опция за DMA достъп от слтовете PCI - трябва да я активираш.
Ако не ти е чист говора на програмите опитай да настройваш програмите, като предварително избереш регион (Germany, GB, Italy и т.н.). Все на някои ще тръгне всичко нормално. На някои тунери когато избираш настройките ръчно (Pal BG, Pal DK, Secam и т.н.) в съответното поле се показва избраната система, но на практика не се променя съответната настройка на хардуера. За да работи трябва да се избере регион със съответните настройки.
Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Избери Poland , като държава и PAL D/K и ще стане. По въпроса дали няма B/G и D/K може да си помислиш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005
Мнения: 3010

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

тунера е КРОНОС чипсет на ФИЛИПС878А-LR50;REV:U.звук няма никакъв.ни шум,ни вопъл,ни стон
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 17:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Уви, че няма абсолютно никакъв звук, Sad , ако имаш възможност пробвай със слушалки - повечето модели имат букса изведена отвън (на която се вкарва аудио кабелчето към звуковата карта) и който изход може да издържи ниския (32 ома) импеданс на слушалки от уокмен примерно, ако пак не се чува ама абсолютно нищо, дори леко жужене от движението на мишката , значи тунера верно му има нещо..........и тогава нищо не помага, като с всичко казано дотук предполагаме че си инсталирал точно драйверите от диска , който си върви с тунера (или поне са за съшия чипсет!)
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov