Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

проблем с хард
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 21:28    Заглавие: проблем с хард Отговорете с цитат

имам проблем с хард диск екселтор-баракуда,като го сложа на мястото на цд-то,го хваща като хард но компа не иска да тръгне,пробеах и да му инсталирам направо уиндоус но като стигне до там където трябва да натиснеш ф8 блокира,апак иначе си го хваща като хард 80гб,но не иска да работи. някой да ми помогне моля ви се
Върнете се в началото
milev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005
Мнения: 322
Местожителство: Тополи обл.Варненска

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Лоша работа и при мене стана така та дори и в доса неможах да вляза.Щото тамън стигне до избора на устройство и блок CPU-то.
Имаш бного гаден бад сектор.За съжаление дори и специалисти моя не можаха да го оправят.Единственото което мога да ти предложа е една програма за поправяне на бад сектори но незнам дали ще успее да я зареди щото до сега не съм я пробял за такъв проблем а други хардове с по леки проблеми ги е поправяла.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 21:45    Заглавие: Отговорете с цитат

milev,
Не пиши глупости Embarassed

1 не познавам посочения от теб диск, прочети внимателно модела и го напиши.
2. диска сам ли го слагаш или с друго устройство.
3. нов ли е или стар и ако е стар как се е случил проблема.

Опиши бавно и внимателно всичко за да можем да ти помогнем!


Последната промяна е направена от Петров на Пет Мар 25, 2005 0:32; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Петров, не му е за сефте. Smile
Свиквай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 23:55    Заглавие: Отговорете с цитат

модела ще го напиша утре че сега не е в мен,пише нещо sygate exeltor baracuda на него,имам 2 огледални диска и изписа съобщение че диск 1 не отговаря (not responding) и от сервиза ми казаха че е изгорял,но като го сложа на другия комп го хваща,модела,пише си че има втори хард 80гб,само че не мойе да тръгне компа като съм го сложил(заедно със моя си хард),пробвах и отделно само него да сложа но пак не иска да зареди уиндоус,а не иска и да се инсталира и това пробвах. Но аз си мисля 4е щом го хваща сигорно не е изгорял?
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 0:50    Заглавие: Отговорете с цитат

По това което си написал предполагам че диска ти е
Seagate Barracuda model: ST380011A.
Не ми е ясно защо са ти казали в сервиза че диска ти е изгорял но след като се познава в биос шанса да бъде качественно отремонтиран е много голям и не е за испускане. Между другото не прави опити да го възстановяваш с различни програми така може да си загубиш всички шансове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 1:15    Заглавие: Отговорете с цитат

казаха ми че е изгорял и аз си го поисках и те викат оо ми ние го хварлихме,и аз бях по настоятелен и си ми го дадоха,съшият е защото аз си го маркирах:),явно знаят че може да се оправи и искаха да си го присвоят,но как да го оправя?
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 1:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти сам не можеш да се справиш поради голямата сложност.
Дай нещо за контакт и ще се опитам да те насоча към някой който може да ти помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 8:37    Заглавие: Отговорете с цитат

petrov благодаря за отзивчивоста,но аз съм от хасково,тука дали ще знаеш някой? няма да пробвам с никакви програмки обещавам Smile [email protected] Sad
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 12:30    Заглавие: Отговорете с цитат

модела е същият st380011а,петров би ли ми казал каква намеса трябва да се осъшестви,механична или софтуерна
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov