Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

проблем с хард
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 13:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам че е повреден някой от модулите на служебната информация намираща се на плочите или е препълнен G list в който се записват откритите бад сектори по време на работа на диска.
Най често тези проблеми възникват благодарение на некачественно или дефектно захранване.
Намесата е със сервизен софтуер с който се установява проблема и се отстранява тук няма да напиша какъв е софтуера единсвено с цел да предпазя потребителите от безвъзвратна загуба на дискове.
Останалото ти го пускам по мейла.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

петров благодаря много,може и да е препълнен g list понеже докато работеше постоянно излизаха две съобщения: открита е грешка в диск1,и след малко се появяваше: грешката е поправена Shocked
Върнете се в началото
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Апр 2004
Мнения: 131
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

А диска нов ли ти е, има ло ли е някога операционна система на него защото има един такъв момент че ако си го ползвал досега само като втори може да не е направен с активен партишън и тогава посмъртно не можеш да накараш системата да зареди отнего каквото и да било. можеш да пробваш следната процедура слагаш само този хардиск в компютъра влизаш си в биоса и си го детектваш след това търсиш има идна отметка S.M.A.R.T. казваш че е дисабле тове е проверка която дъното прави на хард диска и е възможно ако тя не мине дъното да не тръгне макарче се съмням. по принцип ми се е случвало S.M.A.R.T. да дава грешка и след минаване с FDISK i Format нещата да се оправят така че пробвай този вариянт.Иначе досега не съм чувал компютър да не се стартира заради кофти диск. винаги тръгва и си търси операционна система ако тя е на въпросния прецакан диск виси надпис че липсва операцинната система ако тя е на друг диск си стартира всичко и просто не виждаш въпросния диск като устройство.така че мини с един FDISK изтрии си партишъните създаи нови и след това форматирай и всичко това под дос .ако незнаеш как става ще ти кажа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 16:43    Заглавие: Отговорете с цитат

да диска винаги е бил втори,и на него досега не е имало уиндоус.MIRO_M били ми обяснил по подробно как да го направя,аз пробвах да му инстал уиндоус но не иска да се инсталира. [email protected]
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

сега диска ми е на компа,и не го виждам,everest го хваща като оптично устройство.нямам в биоса s.m.a.r.t.,probwah s fdisk,тръгна формат и на 5% каза 4е е прекъснал и това е. незнам как са били направени тези огледални дискове на другия комп,но този и там не се виждаше,виждаше се само другия 120гб,апак този не се виждеаше ама уж пишело и на двата. луда работа Sad
Върнете се в началото
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Съб Мар 26, 2005 8:14    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=5710&topicshow=лаптоп ASUS A4500
Виж това, доста прилича на твоя проблем, макар и не съвсем.
Наистина, пробвай с fdisk да "прецепиш" харда и да го форматираш после.
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Апр 2004
Мнения: 131
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Мар 26, 2005 14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

значи за целта ще ти трябва start up дискета направена на windows98 поради простата причина ча ХР не поддаржа дос поддържа го само като конзола и съответно FDISK и FORMAT - липсват в ХР та намираш си комп с 98 и си правиш системна дискета след това отиваш в директорея windows\command\ и там търсиш въпросните FDISK и FORMAT защото по подразбиране не се качват и си ги копираш на ботващата дискета ако нямаш бет сектори на нея трябва всичко да ти се събере. след като подготвиш дискетата си връзваш само този хард като е много важно дъното да го хване SMART няма да влияе. след като ботнеш от дискетата стартираш FDISK (надявам се да поназнаиваш англииски) пускаш му първо Display partition information мисля че е номер 4 в менюто трябва да ти покаже че имаш диск С там ще видиш на колко е разцепен и т.н. но трябва да го има след това отиваш на изтриване на активен партишън(Delete activ partition) или ако партишъна не е активен на (Extendet dos partition) или разширен допълнителен партишън имаи предвит че на колкото парчета е разцепен диска толкова партишъни имаш и съответно толкова трябва да изтриеш след това се връщаш назад и отиваш пак на Display partition information трябва да видиш само диск С на един ред и файлова система (UNKNOWN) след това отиваш на create active partition за да създадеш активен партишън и трябва да е активен а не EXTENDED ако искаш да може да ботваш от него. ще те пита дали да използва цялото дисково пространство и ще му кажеш да. и то ще поччне да реди едни проценти около няколко минути(възможно е и при някой от другите операции да реди проценти не помня точно кога ги ридиши но да си знаеш) след това ще ти каже че трлябва да рестартираш. след като рестартираш пишеш Format c \s \u или Format c /s /u не помня с кои наклонени беше \s - прави диска системен(качва системните фаилове) за да може да бутнеш дос от него след форамата а \u е за бет сектори - прави няколко опита да пише върху сектори и ако не стане тогава го маркира като бет иначе го маркира веднага или не го маркираше не помня точно кои вариант беше. като мин формата пробвай пак с windows но не се лъжи да форматираш през него нито пък да си правиш система NTFS по добре си дестваи с старата FAT32 имай предвит че е възможно FDISK да ти показва че диска ти е 10G а не 80G но това не е проблем след формата си го прави на 80G. аиде помъчи се и кажи какво е станало и ще помагам.

PS: заглавията на менутата дето съм ти дал на англииски може да не са точни дал съм ти ги като ориантир може да съм объркал някое Smile

и я кажи какъв е тоя номер с окледалните дискове че ако е тоя дето аз си мисля - два диска се връзват през иде-тата и бачкат като един с други думи нещо като мостово свързване имаше го едно време при скъзитата а сега съм чувал че и през идетата може да се постигне ако е това напълно е възможно да не движи самостоятелно поне така си мисля защото не съм напълно запознат освен това би трябвало да се описва и в биоса това нещо за да ги управлява по тоя начин и сега като връзваш само единия да не го разпознава като диск.ако е това нещо имаи го в предвит аиде и успех Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2005
Мнения: 1402
Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери с някой от софтуера на тази цтраница :
http://seagate.com/support/software/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
integrall
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 03 Мар 2005
Мнения: 44
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 17:13    Заглавие: HDD Отговорете с цитат

Гост, не го отваряй - в никакъв случай намесата няма да е механична, може да го замърсиш.
_________________
това ми е работата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov