| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 18:35 Заглавие: Электроника 408Д няма вертикална синхронизация |
|
|
Ситуацията е следната: картината се движи вертикално и с потенциометъра за честота на кадрите може да се спре за миг и пак тръгва да се движи. Потенциометрите за размер и линейност действат нормално. Хоризонталната синхронизия няма проблеми. Качеството на картината е много добро.
Къде може да е дефекта?
Благодаря предварително!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 18:58 Заглавие: |
|
|
| Някое "разсъхнало" се руско електролитно кондензаторче във вертикалната развивка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 19:08 Заглавие: во |
|
|
| те са 4-5 смениги всичките |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 8:54 Заглавие: |
|
|
| Търси синхроимпулс от амплитудния отделител или направо сменяй кондензаторите около нея... к174ха11 или нещо подобно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 19:09 Заглавие: Проблема е решен |
|
|
Наистина се оказа електролитен кондензатор, но не в платката на развивките, а в МЧ-блока. От 1 микрофарад беше станал 670 пикофарада. През него минава общия видеосигнал и за двете синхронизации, но явно с този капацитет има все още достатъчно ниско реактивно съпротивление за редовата честота, но не и за кадровата. Предполагам, че затова нямаше само вертикална синхронизация. Само дето трябваше да се сетя по-рано.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikov Активен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 59
|
Пуснато на: Вто Мар 29, 2005 10:29 Заглавие: |
|
|
| Не вяряай никога на руски електролитен кондензатор и КТ315 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|