Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Безплатно пазаруване за $100! Може би...

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Интересни сайтове - Links to interesting electronics web sites



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
NikolayTodorov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Сеп 2009
Мнения: 24
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 07, 2010 3:31    Заглавие: Безплатно пазаруване за $100! Може би... Отговорете с цитат

Звучи хубаво за да е истина, но сайта е легитимен, даже имам техни клещи. Адреса е www.sparkfun.com . Днес, 7 Януари, от 11 часа EST, тоест 6 вечерта нашенско време, всеки клиент получава сто долара отстъпка при поръчката си, като заплаща само транспорта. Не гарантирам успех, но аз лично ще опитам. За повече информация разгледайте страничката, която е доста бавна заради многото трафик. Успех!

Ако някой намери уловка, може да сподели.
Ако модератор сметне темата за неуместна, подвеждаща или съмнителна, няма да се обидя да бъде изтрита Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikolayTodorov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Сеп 2009
Мнения: 24
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2010 1:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Край на промоцията, на печелившите честито! Подаръци на стойност $100 000 бяха раздадени за няма и 2 часа. Мисля, че темата е за триене вече.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 1571
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2010 9:07    Заглавие: re: Отговорете с цитат

Само за сведение: Видя ли цената на доставката?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2010 9:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди много години Батето Славков закри Америка за неговата персона лично. От 01.01.2010 Малката пица Сянков, закри Америка за България тотално. Максималната сума на безмитен внос за частно лице при получаване от юридическо лице от 150 евра (и Боко даде нещо на езика), пада на 15 евра. Каквото и да си си купил, стъркването от контакта с чичко митничар обезмисля далаверата. Той пък ще се яви натегач, щото иначе бил пътник и ред други такива.

Лично за мен ми е малко през дедовия, но всяка капка налята в тази воденица е удължаване на агонията. Ще проработвам варианта, ако нещо наистина ми трябва от US, да го вкарвам през Германия или Острова. Там сумите са човешки, а англичаните даже ги вдигнаха от нова година.

Пък има и някаква загадъчна тенденция. Всичко което съм се постарал да го вкарам като бял човек (мито, ДДС, други глупости) се е оказало пълен провал като начинание. Я ще е дърво, я ще е на тор ... я просто ще е друго, различно. Карма!

Exclamation Arrow Стига политиканствай Exclamation
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikolayTodorov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Сеп 2009
Мнения: 24
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2010 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Todorov, доставката излиза $12.75 до Варна, където живея, със стандартна услуга на USPS. Експресната поща, с възможност за застраховка и проследяване на поръчката - около $32. Има и варианти с UPS, но те са доста скъпи вече и не бих ги препоръчал. На самия сайт, в кошницата има опцията Calculate Shipping, която изчислява цената на доставката.

Относно другия пост, не мога да коментирам, тъй като не се смятам за достатъчно компетентен но вероятно има истина. И все пак, последния пък като си поръчвах от САЩ от подобен сайт ми доставиха 200 RGB 10mm ярки светодиода за около $120 с експресна доставка, застраховани и с проследяване. Бяха тук за няма и седмица. Взех ги от централна поща и не съм плащал нищо допълнително.
Освен това са ми доставяли в България лаптоп - втора ръка, преди 3-4 години и 2 нови iPod-а. Никой не ми е искал мито или подкупи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 1571
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2010 17:15    Заглавие: Отговорете с цитат

"Излиза $12.75 до Варна"
Или влиза ...... при пристигането на колетчето. Тогава пиши какво и колко. Laughing
п.п. А, да. - Ти къде си в списъка?
Distribution of countries (by number of orders):

* United States 803
* Canada 66
* Australia 38
* United Kingdom 27
* Netherlands 18
* France 16
* Germany 13
* Sweden 12
* New Zealand 8
* Finland 8
* Spain 8
* Italy 6
* Switzerland 5
* Singapore 5
* South Africa 4
* Brazil 3
* Portugal 3
* Turkey 3
* Denmark 3
* Sri Lanka 2
* Austria 2
* Belgium 2
* Hungary 2
* Estonia 1
* Iceland 1
* India 1
* Chile 1
* Czech Republic 1
* Mexico 1
* Greece 1


Другите са вероятно с ON ORDERS - ей ти уловката!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
NikolayTodorov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Сеп 2009
Мнения: 24
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2010 20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпреки многото опити, така и не се вредих. Поради големия трафик стигнах само до страницата с номера на картата, и не можах да потвърдя поръчката. Както и да е, поне опитах.
Иначе не съм сигурен какво имаш предвид под ON ORDERS.
Дали да не се направи тема, в която хората да могат да споделят опита си при поръчки от чужбина? Въпреки негативния тон, който усещам, аз не съм имал проблеми досега, както и споменах по-горе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Нед Яну 10, 2010 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Само за сведение къде бил източника на идиотизъм в женско лице!
http://www.menda.bg/

Лично мнение. Тази булка е объркана тотално. Пробутала някаква поправка между първо и второ четене за да се натегне на ръководството. Да беше си купила нещо от тъп х'Американец, да се опита да му обясни, че ще трябва да бие път 160 километра за да си вземе боклука му за 10 долара, че ако той се прави на правилен и след като ужким сме се разбрали на CN22 да пише 1 долар, да се намери вътре хартия от пейпал с платени от Германия 150 долара, разходите с които ще се набутам (уточнявам НАБУТАМ, защото обичайно купувам неща уникални, за развойна дейност и вероятността морето да иска друга закваска е 99%) да си скъсам нервите с леко притеснен митничар в опити да му обясня, че пари от БГ не са излизали (евала на мене, EORI си имам), да платя 15 лева за митническа декларация, 3 лева за превод и някво ДДС) .... е, мерси! Тия точно закриха Америка!

Пък и ако някой ми обясни логиката, що трябва да подпомагам социалната програма на някой, с неща в които приходна част е НАПЪЛНО ИЗКЛЮЧЕНА (надвил съм си на масрафа и го правя за кеф), евала ще му кажа.

Та, преосмислете онлайн пазаруването...
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Пон Яну 11, 2010 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Раздвижване по темата...

Няма да се попълват митнически декларации за пратки на стойност до 300 лв.

понеделник, 11 януари 2010

София

При пазаруване по интернет от САЩ, Канада или Русия стоките ще може да се носят директно до дома или офиса ни. Пратките от страните извън ЕС ще се освобождават, без да се попълва митническа декларация, ако са на стойност до 300 лева (150 евро).

За стоки под 150 евро няма да се издава и EORI номер, което ще облекчи процедурата. Това ще позволи освобождаването на стоката да става много по-лесно, бързо и евтино, а колетите ще може да се носят директно до вратата ни, където да платим необходимите налози и такси.

От 1 януари при пазаруване по интернет от страни извън ЕС не се плаща ДДС и мито, ако стоките са на стойност до 30 лв. Ако са от 30 лв. до 300 лв., се дължи само ДДС, а ако са над 300 лв., трябва да се плати и ДДС и мито.

Освобождаването на пощенски пратки ще става само на едно гише. За това се споразумяха директорът на Агенция "Митници" Ваньо Танов и главният изпълнителен директор на "Български пощи" ЕАД Милен Керемедчиев. Това ще спести на хората явяването на много гишета, включително банкови. Ще се спести и банковата такса за внасяне на парите в хазната, която сега е около 3 лв.

Хората няма да плащат и на митнически агенти за попълване на митническа декларация. Специална работна група от Агенция "Митници" и "Български пощи" ще разработи конкретните стъпки за облекчаване на процедурата. Работните групи ще проучат възможностите за организиране на изнесени работни места на Агенция "Митници" в пощенските станции. Така пратките ще може да се взимат от много места, а не както сега е в София - само от столичната митница.

-----

Следва да рабираме:
1. САЩ, Канада или Русия са доверени партьнори на Ваньо Танов. Т.е., каквото пише в митническата декларация, това е. Туй хубаво, защото да обясниш на тъп Американец, че митническата декларация е "дукимент" само в неговите очи е половин беля. Обичайно пъхат платежните документи в колета, пустиняците. Другите нации излиза да са второ качество.
2. ДДС ще се плаща! До 60 лева на пощенския служител. Приемливо. Иначе се ходи някъде си, митничар ти се лигави, децата реват, циганчетата просят, пък и бензинът с пари. Демек, 60 кинта прежалени срещу стока на място е приемливо.
3. Това за изнесените групи ще умре в пожелателната му част. То, ако хиените са искали, Козлодуй да е имал митническо бюро от преди 15 години. Оборотът му ще е равен на илиенския. Ама де де...


Остават въпроси. След като ще липсва ЕАД, въз основа на какво ще плащаме ДДС? Ако ще е с фактурка, то чия?

Изобщо, тая Менда им разказа играта с разкапването на една добре работеща система. Ще да е била почетен делегат. От многото...
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Интересни сайтове - Links to interesting electronics web sites Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov