Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

айде всеки да сподели

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 16:09    Заглавие: айде всеки да сподели Отговорете с цитат

Айде всеки да сподели за всякакви шантави случки да се поразведрим. Аз веднъж взех индукционна бобина и я превърнах в трансформатор на Тесла-ток с високо напрежение и висока честота.Който по принцип не засяга сърцето ама имаше дупка в изпразващата бобина на кондензатора проводници със слюдена и йоден металхидрид-8 лв. метъра и познай-20 000В. намотка и още три допълнителни бобини за по 15 000В.-общо 65 000В.-85см. дъга и за капак хакнах едни стари съветски диоди за 15 000В.(От предавателна тръба)с самоделни кондензатори и го дигнах с още 3х15 000В.=110 000В.-и скочи искра 4.50м.;проби 0.8см. текстолит;кондензатор за 2200В. го пръсна из цялата стая а съседите пуснаха оплакване.Но за жалост при последния опит изгоряха намотките и го изхвърлих:-(
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Quantum
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Мар 2005
Мнения: 166
Местожителство: Pyce

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 20:47    Заглавие: Отговорете с цитат

и идея си нямам какви глупости си правил ама аз поне със високо напрежение много ни съм си играл един път с една каскада на ТВ и бая ме перна тока а втория път с една микровълнова печка беше изключена ама аз забравих за кондензатора а той бил пълен и в последствие се разреди през мене тъйче вече съм внимателен патил съм си и не мисля да се занимавам с Високо Напрежение ей така за кеф Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 21:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Веднъж правих едно радио
Регенеративно ли как се водеше там дето се прави с положителна обратна връзка на ферит с още една бобинка да връща част от сигнала и забравих да сложа диода за детекцията и стана генератор
и барнах 2 жици и ме хвана лек ток
и се заиграх нещо и открих че колкото по голяма площ допираш толкова по силно те удря
и вързах 2 антени от тия телескопичните и ги хванах и си ги допрях до ръцете....
така ме друсна че го усетих до раменете и ми присветна пред очите Shocked
Да се чуди човек какви неща може да направиш с китайче 12V 0,5А Rolling Eyes
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Quantum
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Мар 2005
Мнения: 166
Местожителство: Pyce

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

showMANiak, ти май се кефиш на такива играчки а? То някой път наистина е доста забавно да си играеш с високо напрежение ама все пак трябва да има мярка

аз също се сетих неволно как като си връзвах земното на СВ предавателя за водопроводната тръба така ме трясна някъкво високочестотно че направо се разтреперах така и не разбрах защо стана така помислих си че някой краде ток по тръбата ама едвали пък и незнам защо след това ми изгоря транзистора на мехдинното стъпало абе странна работа Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 23:42    Заглавие: Отговорете с цитат

То за тва не се препоръчват тръбите на водната инсталация за земно Wink
Mакар че на село ползвам точно нея понеже съм на 2-я етаж на къщата а и ме мързи (както обикновено Laughing) да копая като хамалин да заравям разни кофи или стоманени листа и т.н Embarassed
П.П-Не че изгарям от желание да си играя с високи напрежения ама просто ми стана любопитно тогава и.... Wink
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ste4kin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2003
Мнения: 104
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2005 8:23    Заглавие: Отговорете с цитат

А какво ще кажете да те гепи 360в от авторадио :shock: Има модели в които има 2по180в дето се използват за светене на дисплея.Не е голям тока но от радио на 12в да ти изгорат пръстите :idea:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2005 8:37    Заглавие: преди време и аз имах такъв приемник Отговорете с цитат

преди време и аз имах такъв приемник с обратна връзка и за анода на F 80 и заземяването хакнах 10л. туба за вода,вкарах в нея два изпускащи дезодоранта,пъхнах анода и заземяването вътре в нея с разстоямие между двете жици 2мм.,херметизирах цялата бомба със Ц 200,фолио и капрон.Включих приемника след час(да се изпр. дезодорантите) и ефект-звуков и светлинен че чак разпищя алармите на колите
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov