Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с PC
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Popov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 24 Окт 2004
Мнения: 83
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 9:52    Заглавие: Проблем с PC Отговорете с цитат

Проблема е следния: захранването се поврежда (вероятно от задръстване и тн.) и компютъра спира. Оттам го носят на ремонт. Във фирмата казват, че не може да се оправи. Бихте ли казали, като изгори захранването, какво "повлича" след себе си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

В най-лошия случай - почти всичко! Трябва да се тестват компонентите един по един на друго РС!
Скоро имах такъв случай - беше останала читава само писачката - LG. Всичко друго - хард, флопи, дъно, процесор, памет - беше заминало!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 11:08    Заглавие: Отговорете с цитат

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=34049
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
soundMAN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2004
Мнения: 235
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

...най-често последствията са дъно и твърд диск (преките наблюдения са върху 100-на машини).Имам само 1 случай,когато JNC-235 W при "взривяването" си повлече дъно,видеокарта,твърд диск,рам памет и много интересно - монитора SONY CPD-220E 17'"... .Лошите захранвания обаче по мои наблюдения повреждат най-често твърдият диск,а след това дъното (особено ако е от типа на QDI-отвратителна марка).Нямам повредена видеокарта,а 2 дъна(едното е от по-горният случай), 2 РАМ модула(единият от по-горния случай) и само 1 процесор,но при него си бе чист дефект.Всичко това е за близо 5 години при нон-стоп работа,50 захранвания CODEGEN,30-40 JNC,няколко Fortron-а и Sirtec-а.Искам само да вметна,че последното захранване за цената си от 27.00 долара за 310 ватовият модел в МОСТ компютърс,предлага много,но наистина много добро качество-солидна изработка,качествени компоненти и мисля,че си струва.В момента обаче май е изчерпано и има само по-мощните модели.Успех в "подкарването" на машинката....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Popov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 24 Окт 2004
Мнения: 83
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 04, 2005 8:48    Заглавие: Отговорете с цитат

До тук си изградих едно мнение, че добрите марки за PSU са Fortron,Enermax,Chieftech, Sirtec от Мост и Seasonic. Като категоричен боклук -> JNC

Вие като хора с опит споделяте ли това мнение? Откъде мога да си купя качествено захранване, тъй като съм от Велико Търново, а там или няма голям избор, или цените не са актуални.

Относно проблемния компютър, за който беше направена темата: мой познат, го занесе във фирма и там отказаха да го ремонтират. Беше изгоряло почти всичко. Предложиха му да си закупи нов, като преспаднат от цената малко пари за сметка на този стария, който незнам за какво ше използват. И така се реши проблема с едно некачествено захранване...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
soundMAN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2004
Мнения: 235
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пон Апр 04, 2005 9:40    Заглавие: Отговорете с цитат

...понеже сте от Велико Търново,горещо бих Ви препоръчал фирма "Вали" (www.vali.bg ).Те са основен вносител на FSP Group Inc.(Fortron) за България. На мене лично ми предстои закупуване на 30-ина нови машини като за PSU съм се насочил точно към Sirtec 310 W от Мост...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Апр 04, 2005 9:51    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.comexgroup.com/forums/index.php?act=ST&f=38&t=5091
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=21656
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пон Апр 04, 2005 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

soundMAN написа:
...понеже сте от Велико Търново,горещо бих Ви препоръчал фирма "Вали" (www.vali.bg ).Те са основен вносител на FSP Group Inc.(Fortron) за България. На мене лично ми предстои закупуване на 30-ина нови машини като за PSU съм се насочил точно към Sirtec 310 W от Мост...


А случайно да знаеш колко скромни са им цените на www.vali.bg в сравнение с "Jar Computers" - това е за пример само.?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 0:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично съм с Fortron 300W. Засега това е най - изгодно като качество/цена. По линковете които съм дал отгоре има предостатъчно за безименни китайски боклуции следствията от тях.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 1:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
Аз лично съм с Fortron 300W. Засега това е най - изгодно като качество/цена. По линковете които съм дал отгоре има предостатъчно за безименни китайски боклуции следствията от тях.


Само като информация в момента съм с HEC и се оказа много добро захранванване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov