Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помощ за HI FI Ниско-честотен усилвател
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
irc.bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Яну 2005
Мнения: 134
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 15:20    Заглавие: Помощ за HI FI Ниско-честотен усилвател Отговорете с цитат

Помощ за HI FI Ниско-честотен усилвател така проблема е че останаха четири елемента и немога да ги згача не се побират (транзисторите Т4,Т5,Т7 и Т8)Ето http://hobbykit.dir.bg/bulgarian.htm тук е Хи фи-то как да ги згача нз.Помогнете те са толкова близо че нз? те се слагат между бубините и предпазителите.А и ще ми препорача те ли захранване за него! Confused ?
_________________
Тичай след мене а аз ще те настигна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irc.bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Яну 2005
Мнения: 134
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

лелеллеле никой ли не знае бе ?Уш толкова техници тука и прочие а нищо насреща помогнете поне малко
_________________
Тичай след мене а аз ще те настигна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

irc.bg, първият ти пост не е много четлив (поне за мен) въпреки, че е на кирилица. Линка който си дал не води до конкратна схема за да стане поне от там ясно за какво питаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irc.bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Яну 2005
Мнения: 134
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 19:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако ми кажеш каде да си кача снимки веднага ше го снимам
_________________
Тичай след мене а аз ще те настигна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 19:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами дори и тук:
http://www.eserviceinfo.com/
на подходящото място разбира се, а free сървари - бол.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irc.bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Яну 2005
Мнения: 134
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат




ако искате и принципната схема кажете
_________________
Тичай след мене а аз ще те настигна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

И какъв е проблема?
Надявам се, че си прочел трите последни реда от текста под снимката Smile (малко с правописни грешки), но там "ясно" е написано, че въпросните транзистори се монтират на радиатор с...... и до самата платка ще ходят само по три кабела от всеки един, а това няма как да не може да се побере. Нали това беше проблема?
Успех. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 520
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

ти ме кефиш максимално и аз съм минал по тоя път Laughing по добре хвани някой поне съвсем малко разбиращ защото има значение кои крак на транзистора къде ще отиде Exclamation само една комбинация става трябва да спазиш емитер база колектор ако големите транзистори са 2н3055 то обръщаш с краката към теб и те са разположени несиметрично(отгоре разстоянието трябва да е по голямо)
аве направо както е на снимката с краката към теб го въртиш на 180 и първото отляво е емитер второто е база корпуса целия е колектор помежду си не трябва да се опират Rolling Eyes
кажи като свирне Very Happy
_________________
Усилването на електрически сигнали е основен процес в радиоелектрониката!
i love massive ridiculous bass
Atlanta Georgia U.S.A. the real hip-hop !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing
Върнете се в началото
irc.bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Яну 2005
Мнения: 134
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 22:41    Заглавие: Отговорете с цитат

kd 503 написа:
ти ме кефиш максимално и аз съм минал по тоя път Laughing по добре хвани някой поне съвсем малко разбиращ защото има значение кои крак на транзистора къде ще отиде Exclamation само една комбинация става трябва да спазиш емитер база колектор ако големите транзистори са 2н3055 то обръщаш с краката към теб и те са разположени несиметрично(отгоре разстоянието трябва да е по голямо)
аве направо както е на снимката с краката към теб го въртиш на 180 и първото отляво е емитер второто е база корпуса целия е колектор помежду си не трябва да се опират Rolling Eyes
кажи като свирне Very Happy



ае аз и така си мислех ама щото ся нямам такав радиатор ама може само да го скалъпя и да видя дали ще потегли значи за 2н3055 на снимката по голямото разтояние е отдолу с кръгчето значи ше гледам кръгчето нагоре тоест по дългата част нали така?Ами за тези като интеграли дет са Тип42ц там как са крачетата ? тука на принципната схема като са обърнати с лицето (не с метала отзад) са дадени два различни а при мен са два еднакви и са дядени за свързване по букви (тип42ц-Б Ц Е) - (2Т638-Е Ц Б) а за 2н3055 е дадено по-дългата част от долу там е буква К а Б отляво Е от дясно значи точно както ти викаш като е нагоре е от ляво!Ае туй К каде се вразва е на мястото на Ц или другаде?
_________________
Тичай след мене а аз ще те настигна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov