Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помагайте моля

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 19:36    Заглавие: Помагайте моля Отговорете с цитат

Как може се увеличи напрежението на импулсно захранване?То е +/-40в и аз знам че това става с подходящ кондензатор който вдига към 1.4 пъти и така ще имам 56в,обаче незнам колко mF трябва да е и колко V Question Помогнете моля.И друго въпросче как се изчисляват тия работи,и като удари бас усилвателя захранван с тоя траф,няма ли пак да падне напрежението на 40в Question Question
Върнете се в началото
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 5792
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 19:44    Заглавие: Отговорете с цитат

само с кондензатори едвали ще стане нещо.дай повече инфо какво има вътре.с какви елементи е направемо Rolling Eyes
_________________
Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

това е проблема правиха ми го не сам го отварял незнам Very Happy Ама така ми казаха че с кондензатори ставало качвало 1.4 пъти.Ама незнам как се изчислява mf и V на кондензатора Question
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 19:56    Заглавие: Отговорете с цитат

С 1,4 се качва ама след трафа при импулсните май не е така а ако ти е читаво захранването и бас да удря пак няма да кляка
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 206
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 20:30    Заглавие: Re: Помагайте моля Отговорете с цитат

Morphadron написа:
Как може се увеличи напрежението на импулсно захранване?То е +/-40в и аз знам че това става с подходящ кондензатор който вдига към 1.4 пъти и така ще имам 56в,обаче незнам колко mF трябва да е и колко V Question Помогнете моля.И друго въпросче как се изчисляват тия работи,и като удари бас усилвателя захранван с тоя траф,няма ли пак да падне напрежението на 40в Question Question

Само с корекция на вторичната страна(намотките) на инпулсния трансформатор ще стане. Виждаш колко намотки е първичната и си смяташ коеф. на трансформация. Но ако ти следи и напрежението на вторичната страна за обратна връзка ще трябва и да я донастроиш схемата.
_________________
BE ON EDGE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 5792
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

напрежението на тези импулсни е точно от трафа както каза колегата.не те подценявам ама по добре се обърни към някой който е "в нещата"да постигнеш резултати Wink
_________________
Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 7:24    Заглавие: Отговорете с цитат

С кондензатор няма да постигнеш нищо.
Варианта е да добавяш намотки на трафа.
Ако искаш малко да повдигнеш напрежението (от 40 на 45 примерно), можеш да си поиграеш с обратната връзка.
Ако пренавиваш трафа, може да ти се наложи пак да го вкарваш в режим, а тогава става сложно. Щом вече е направено, няма да ти искат много за повишаване (upgrade) Laughing .
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дон Дългоне
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 03 Апр 2005
Мнения: 28

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 12:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди около година и аз си правих филтрираща група след трафа. Използвах здрав ГРЕЦ и кондензатори 50 V, 2200 mf, но на канал съм сложил по 3 успоредно сварзани кондензатора за "+ GND", и 3 успоредно сварзани кондензатора за "GND -" а и аз исправях 23 V променливо напрейение, което след исправянето се качва на около 31-32 V. На трбе ще ти трябват кондензатори 6 кондензатора 63 V, 2200 mf (3 свързани "+ GND", и 3 "GND -"). Ако ти е по-мощен усилвателя, може да сложш и повече кондензатори. Аз лично не разбирам много и не знам точно как се смята мошноста на кондензаторите, но знам следното - ако кондензатора е 63 V, това е МАКСИМАЛНОТО напрейение, което мойе да понесе кондензатора. Ако на кондензатор 63 V му се подаде напрежение 56 V, то той се зарежда до 56 V. A Това колко mf e, e негожия капацитет. Това означава, че ако усилисх музиката повече, усилвателя няма да черпи ток само от тряфа (и напрежението да кляка до 40 V), a ще взима ток от кондензаторите. Ако усилвателя ти е по мощен и има само един канал, а ти връзваш 2 крайни стъпала към него сложи 12 кондензатора 63 V, 2200 mf (6 от + до маса и 6 от маса до -) и няма да имаш проблеми. Ако има нещо неясно или искаш схема за свързването пиши.
Ако има правописни грешки - извинявам се!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 13:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Хах като чета чак ми е чудно и смешно.
За какво ти е да вдигаш напрежението, премери с уред дали пада при голям бас.
Ако искаш да го повишиш трябва да коригираш обратната връзка.
От нея може да се повиши напрежението до 56 волта примерно. Най-добре ще е обаче и да се добавят навивки в импулсния траф за да работи по-добре но най-добре е да се пренавие, само че тогава токът пък ще стане по малък, защото ще трябва да се навие от по-тънак проводник .... абе с две думи няма смисъл от цялата работо, защото импулсното не би трябвало да клака от баса Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 18:40    Заглавие: Отговорете с цитат

като чете човек ще си помисли че имаш завод за кондензатори.при импулсните захранвания напрежението наи-често е правоъгълно.така че това за 1.4*u не важи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov