Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търся схема на Mitsubishi DA- P600

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eek_the_cat
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Апр 2005
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 1:07    Заглавие: Търся схема на Mitsubishi DA- P600 Отговорете с цитат

Моля ако някои разполага със схема на това предстъпало да ми я прати ли да даде линк. Единия канал пука и спира да работи понякога, като усиля се оправя и като намяля си е наред. Проблема е от предстъпалото, подозирам потенциометъра, но 250 kOhm не мога да намеря във Велико Търново, а и си мисля че му трябва малко тунинг- все пак го купих втора ръка и ми е почти набор Shocked и затова търся схемата. Стъпалото е изрядно, като се изключи трафа- много е слаб и вече веднъж го изгорих. Искам да ви питам също има ли смисъл да го стягам, или да го понапудря и да го пробутам някъде?? Мен ме устроива като звук и мощност, но тук има майстори, които са на светлинни години от моята компетентност, които надявам се ще кажат тежката си дума. Благодаря предварително!

edit- става въпрос за усилвател DA- A600 и предусилвател DA- P600 което е в отделна кутия от усилвателя.



с уважение- eek_the_cat
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 5792
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 19:41    Заглавие: Отговорете с цитат

донеси го ако искаш да го погледна Shocked "триъгълника"ул."оборище"12г
търси Тишо Laughing
_________________
Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК, но няма да е тази седмица - може би другата евентуално. А целия и да го нося или само предсилвателя??





с уважение- eek_the_cat
Върнете се в началото
eek_the_cat
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Апр 2005
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 20:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Това отгоре бях аз- забравих, че не ме логва автоматично Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 5792
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

когато решиш .най добре целия-ако ти се носи Smile поне да го погледнем от всякъде
_________________
Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eek_the_cat
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Апр 2005
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 20:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, само да се поосвободя и ще дойда да го погледнеш. Иска ми се да сменя потенциометрите, защото тези за настройка на нивото на ниските и високите пукат, пък тоя за усилване е опушен отзад, както и тоя на усилването на микрофона (има си вход) и баланса, НО НЯМА ПОДХОДЯЩИ за смяна.... 250кOhm със средна точка.и 10кОhm линейни моно не мога да намеря.Има едни интегралки- маи някакви операционки на предусилвателя дето също са малко подозрителни- външо им няма нищо, ама трябва да го разглобя и да търся по каталог някакви данни за тях. Тиквенка, които му е бил собственик преди мен му беше наслагал яки бушони и явно доста го е изнасилвал, но по PCB- то не личи нищо да е сменяно, само половината винтове от кутиите липсват и няколко врътки са сменени с неоригинални.


с уважение- eek_the_cat
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 5792
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

когато решиш заповядай Smile стига да не ме хванеш когато ми исипят монитори че тогава ще трябва да почакаш.но ще му обърна внимание Shocked
_________________
Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov