Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Монитор CTX VL710

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 12:24    Заглавие: Монитор CTX VL710 Отговорете с цитат

Интересува ме,въпросния монитор има ли сервизно меню с което може да се коригира нелинейност по хоризонтал,която не може да се пипа от достъпните менюта или е хардуерно.Нелинейността е следната: ако в четирите ъгъла на екрана има по един кръг,то десните са яйцевидни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж си конензаторите в колектора и полеваците, които ги превключват.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 13:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези кондензатори не са ли за настройка на резонанса на ТХО при различните резолюции и сътветно редови честоти?При мен има нелинейност само от едната страна....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам подобен проблем с моя монитор, даже не знам дали е проблем, тъй като съм забелязал същите симптоми и при нови монитори - маркови и немаркови. Картината, както при всички монитори CRT не е идеална. При мен картината е задоволително права, не бие на очи, но мен ме гризе отвътре, а може би имам много точно око и отвреме на време ме дразни. Ако проблема може да се отстрани, кажете къде да занеса монитора ? Стойчо, ако имаш възмогност да го оправиш, бих го занесъл при теб - всичко серщу заплащане разбира се. Пък и да не може да се оправи, не е болка. Като цяло монитора е идеален като катрина, фокус и т.н. Който е дошъл в нас и е работил на ПЦ-то, първите му думи са - Монитора нема грешка !!! Ма аз нали искам сичко да е както трябва ...... Монитора е Делл 19" Тринитрон. Качил съм една скица показваща изкривяванията. Те не са толкова големи колко са на скицата, но за да е по-нагледно...... Благодаря .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 14:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Това твоето прилича на лошо залепена отклонителна система и едва ли може да се отстрани,пък и аз така и не станах специалист по мониторите Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Е аз все пак да попитам.! Та нали и аз се опитвам да поназнайвам некой неща за мониторите. А това да знаеш, че едно нещо не може да се оправи, не е знание а познание. Благодаря за отговора. Въпреки всичко не бих заменил монитора си за нов та дори и за TFT. Къде по-скъпи монитори съм виждал с къде по-големи изкривявания - дето само аз ги забелязвам де......... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov