Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем със захранжането

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vvladi
Гост





МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 18:43    Заглавие: Проблем със захранжането Отговорете с цитат

Имам до компютъра си контакти на 2 различни фази и се получава следната работа. На едната фаза като си вклуча компа, нали и компа и монитора ми трепти монитора и неможе да се оправи а на другата фаза е ок. И другото ако усилватея ми не е на фазата която е вклучен компа вкарва много голям шум сеедно няма маса кабела м/у Усилвателя и компа. Каква може да е причината. И Също така ако компа и монитора са на разли4ни фази в усилвателя пак бучи много.....
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Aми предполагам че искаш да кажеш различни токови кръгове, във жилищата няма 3 фазен ток. Между нулевите проводници на кръговете възниква потенциална разлика, която е напълно достатъчна след като се усили да се появи като брум в усилвателя. Аз съм включил компютъра и усилвателя на два съседни контакта които са на един токов кръг и проблема се оправи. Монитора е на друг кръг и трепти (но по друга причина, той няма зануляване, така е на правен) а и си трепти където и с който и кабел да го включа. Confused Ако са занулени в една точка дори и да са на различни фази няма да има проблем, т.к. нулата е обща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Мар 2005
Мнения: 413
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2005 22:34    Заглавие: Отговорете с цитат

А и направо си нямате представа на колко контакти пропускат да свързват зануляващите пластини към "0", провери с фазомер ако компютъра е включен и свети фазомера като пипаш на кутията, виж на самия контакт на пластините за зануляването - ако пак свети, значи проблема е в свързването на контакта, ако не свети, значи кабела на компютъра не е наред. (понякога се разчекват контактите и не опират добре.) Не съм виждал апартаменти на трифазно захранване, по-често е неправилното свързване на контактите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Апр 23, 2005 0:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Хех баща ми ги е правил в апартамента, друг не е живял там освен нас и аз съм сигурен че не това. Вярно, че кабела на РС не контактува добре и като го местя се появява понякога брум в усилвателя и колоните. Smile Абе като за начало един разклонител и всичко в него свържи. Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vvladi
Гост





МнениеПуснато на: Съб Апр 23, 2005 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи няма така вероятност че контактите не са занулени тези неша за коrпуса и подобни неща са ми много ясно.Също така и кабелите захранващи за добре.Пък това че не сте видали трифазен ток в апартаментите е друга работа при нас сичките 22 апартамента са така.Фазите са разпределени из апартамента. Питането ми беше конкретно от кво може да се получи разликата на едната фаза да работи добре а на другата да трепни монитора съответно се включват нештата винади заедно Комп и монито. Дано сега сте ме разбрали за питането. и между другото разбирам от силнотоковата техника. А това нещо немога да си обясня....... ако има кои да ми го обясни нека каже. Не е толкова фатално щото работи сега сичко OK
Върнете се в началото
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пет Апр 29, 2005 10:59    Заглавие: Отговорете с цитат

щом баща ти е правил инсталацията го попитай как е вързал проблемният контакт и го оправете . Може да имаш отечка - провери за това
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 29, 2005 12:12    Заглавие: Отговорете с цитат

с 2 електромера ли сте ве човек защото ако е 1 може да крадеш ток, не че бих го правил ама само да вметна.
_________________
http://www.zahranvane.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ppetroff
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Фев 2005
Мнения: 194
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Съб Апр 30, 2005 10:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Специално е казано, че устроствата около компютрите трябва да са на една фаза. За да няма проблеми. Имал сам случай даже да горят устроиства. А пък на колегите дето неса виждали 3 фази в апартамент уверявам че има такива и не им трябва повече електомери, а един трифазен.
_________________
Човек се учи докато е жив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov