Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с видео panasonic nv-j35ee

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kostadin iantchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Май 2003
Мнения: 520
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2004 22:01    Заглавие: Проблем с видео panasonic nv-j35ee Отговорете с цитат

Оборотите на капстан мотора са нестабилни като е студено. Смених 4ипа и из4истих втулките - пак същото. Чува се нещо като стържене, но не е механично.

Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004
Мнения: 333
Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Чет Мар 11, 2004 10:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятелю,причината за това стържене(къркорене) не е механична!
Имал съм такъв проблем,не помня точно с кой модел може би с J35EE,захранващите блокове са приблизително,или аналогични(Все са импулсни).Значи причината най вероятно е там в захранването,пресъхва електролитен кондензатор,филтриращ в схемата на STK5392(или друго някое) .....C1122(Инициал. по платката) 330MF.10v.Съветът ми е,да смениш съмнителните,или най добре всички електролити в захранването(за сигурност)!......Желая ти успех,поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пет Мар 12, 2004 2:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Да точно захранването прави този номер, и аз съм имал такъв проблем
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kostadin iantchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Май 2003
Мнения: 520
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 16, 2004 1:13    Заглавие: оправи се. Отговорете с цитат

проблема беше точно в този кондензатор, но се наложи да сложа 1000uf. 330 не свърши работа.

Благодаря колеги и успех на всички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov