Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Форум за промишлена електроника и автоматика
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alexandro28
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 10:24    Заглавие: Форум за промишлена електроника и автоматика Отговорете с цитат

Колеги ,как бихте посрещнали идеята за създаване на подраздел във форума "промишлена електроника и автоматика",или нещо подобно,наядавам се ,че на доста от нас ще бъде интересно и полезно ,идеята е да обменяме знания и да си помагаме! Very Happy
_________________
Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
badganaka
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Фев 2005
Мнения: 129
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 10:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Добра идея....Съгласен съм.Ама трябваше да пуснеш енда анкетка....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 10:41    Заглавие: Отговорете с цитат

За Exclamation Exclamation Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
инж.Васил Сапунджиев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 292

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 13:25    Заглавие: Нещо повече! Отговорете с цитат

Идеята е добра, но колко хора се занимават в момента с автоматика, на фона на промишлената разруха. Дали ще има достатъчно активност по темата. Ако работеха заводите, специалистите можеха да поставят конкретни проблеми от тяхната фирма, които да се решават във форума. Нещо повече! Във форума могат да се създават неформални колективи за конкретна работа на пазарен принцип и от там да се постави началото на фирми за иновации, развойна и внедрителска дейност, а това е полезно и за страната, защото е предпоставка за съживяване на икономиката.
Въпросът може да се погледне, като приказката за кокошката и яйцето. Има производство, има тесни места има развитие на инженерно-внедрителска дейност, има повишаване на брутния вътрешен продукт. Сега трябва да се тръгне от идеята, която да се материализира в пазарен продукт за да има предлагане, за да има нужда от разширяване на производствените мощности и т.н. Може би трябва да има форум за иновационни идеи, около които да се създават колективи от ентусиасти. Тези идеи могат да бъдат от сферата не само на електрониката и автоматиката, защото за промишленото производство са необходими много странични знания - електрохимия, машиностроене, енергетика и т.н. В отделен форум модераторите трябва да преместват въпроси от любителско естество. Така поне мисля аз!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexandro28
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 14:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Почти напълно съгласен съм със Вас колега Сапунджиев.Това,което казвате е самата истина ,смея да твърдя обаче ,че бавно,но сигурно в България отново започва да се говори за автоматизация,много са вече частните предприемачи ,купуващи скъпо струващо западно оборудване,последна дума на техниката.Проблема пред ,който са поставени е липсата на квалифициран персонал за обслучване и подръжка на подобна апаратура(по разбираеми причини).Но пак повтарям ,интерес тепурва ще има и мисля,че ако има такъв форум ,то той ще привлече съмишленици,просто трябва да се съберем няколко души и да започнем отнякъде .Сигурен съм,че ще има интерес и от страна на колегите занимаващи се с аудио-видео ремонти,към които не веднъж съм се обръщал за помощ по ремонта на такава апаратура,и който ВИНАГИ са ми помагали ,за което им БЛАГОДАРЯ!
_________________
Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
инж.Васил Сапунджиев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 292

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 14:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да добавя, че много бизнес и възможност за творчество има при изработване на нестандартни средства за технологичен, входящ и изходящ контрол на продукцията. Това също може да бъде обект на обмяна на опит. Ако нещата потръгнат, ще се наложи в последствие да се направи гражданско сдружение, което да поддържа юридически екип за консултация и арбитраж.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexandro28
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Лошото ,е че ние,колегите от този бранш сме се разпръснали и сме като вълци единаци,всеки е захапал някъде кокала и не пуска.Липсва и бмяната на информация-шапка свалям на участниците в този форум-всеки се стреми да помогне на другия,докато в сверата на евтоматизацията вски крие от другия и се прави на велик.Не я разбирам аз тази работа ,но нейсе ,ще му намерим колая.Ще се радвам на още мнения по темата.
_________________
Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005
Мнения: 238
Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 15:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се че се намесвам, но смятам че идеята ви не е коректна. По вашата логика би следвало да се направи форум за всеки вид техника и електроника: радиоелектроника, телевизионна техника, битова техника, видео техника ...... и пр. Става твърде много. Форума би бил огромен в такива случай. Плюс това много от ремите не съвпадат с раздела в който се пуснати. И като това се случи в един такъв голям форум би се получила една огромна каша. Това е моето мнение.
_________________
Господ прощава, токът - не!

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
инж.Васил Сапунджиев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 292

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 15:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом нуждата го изисква, решение трябва да се намери, ако не в този форум, в друг. По важно е да се намерят достатъчно съмишленици! Ако има кой да закачи форумите и да ги поддържа, мога да осигуря сървърите на различните научно-технически съюзи и териториални организации към ФНТС. Там вече може да се коментира по съответната тематика, а на този форум да се прави общата дискусия, като се предвидят линкове към конкретни теми. Предполагам, че няма да е проблем за ФНТС да осигури щатна бройка за администратор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2005 23:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз като по безхаберен бих искал само да попитам какво разбирате под автоматика защото тази година ми се налага да кандидатствам във въсше учебно заведение кадето има специалност Автоматика. бих искал да знам с какво ще се занимавам науката, в бъдеще ако влезна там да не се получи че на нищо няма да ме научат накрая или ако ме научат то няма да намери приложение в страната, защото бих искъл да работя за България Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov