| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
resprom Опитен потребител


Регистриран на: 06 Мар 2011 Мнения: 163
|
Пуснато на: Съб Мар 12, 2011 21:55 Заглавие: Капацитет на батерии |
|
|
Здравейте !
Имам един въпрос. Начи когато бях малък някъде на 8-9 години и имах колички с дистанционо .И те по принцип работат с 4 батерии по1,5 волта . Ама аз имах зарядни батерии 1,2 волта 1000mhA . И като я карам с 3 зарядни батерии " на четвъртата има мос " няма проблем ,ама като и лумна и четерите батерии и най-ного издържа 5 минути и нещо на платката изгаря . На теория ако ще и 1000000 Ah батерии да сложа но да не надвишавам волтажа сичко ще е наред но на практика ....Та вапроса ми е що се получава такава нередност ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2011 15:22 Заглавие: |
|
|
Нещо не обясняваш правилно. Няма как да повредиш нещо което се захранва със 4х1,5=6В, като му подадеш 4х1,2=4,8В. Това колко е капацитета на зарядните батерии няма никакво значение, освен колко време ще работят докато се разредят. Ако не бъркаш +,- няма какво да стане. Те и обикновените батерии като се хабят от работа им спада напрежението ама не горят изделието просто то спира да работи. Нещо друго си направил или не казваш точно, или не си забелязал хубаво. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2011 18:44 Заглавие: |
|
|
| Не е вярно че капацитета на даден акумулатор е важен само за продължителността на работа на самото устройство.А какво става когато устройството или играчката в случая се претовари механически,а елементите за управление са смятани за максималния ток който може да отдаде оригиналната батерия? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
resprom Опитен потребител


Регистриран на: 06 Мар 2011 Мнения: 163
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2011 19:54 Заглавие: |
|
|
| Не знам shri . Ама на теория е така няма значение капацитета на батериите ама на практика явно има значение , и това съм се чудел с години защо става така . Сигурен съм че е от големия капаците на батериите , щото секи път я някой транзистор изгори , я някои кондензатор .. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
miro_mezdra Опитен потребител

Регистриран на: 21 Сеп 2007 Мнения: 154 Местожителство: Мездра
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2011 20:37 Заглавие: |
|
|
ако ти се занимава измери тока който консумира с едните батерии и с другите - максималния ток отдаван от батериите може да е отговора на въпроса. _________________ Skype - miro67_r |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
resprom Опитен потребител


Регистриран на: 06 Мар 2011 Мнения: 163
|
Пуснато на: Нед Мар 13, 2011 21:02 Заглавие: |
|
|
| Добра идея ама нещо на мултицета му изгоря тва каде се мери големината на тока :S |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TIReX Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004 Мнения: 850 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 21, 2011 11:39 Заглавие: |
|
|
Отвори го и виж дали не е само предпазителя! _________________ http://www.zahranvane.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Пон Мар 21, 2011 13:19 Заглавие: |
|
|
Всички разсъждения до тук ги правите с презумцията, че акумулаторите имат по-голям капацитет от алккалните батерии. Според мен това изобщо не е така. _________________ Сашо Чавдаров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Пон Мар 21, 2011 14:14 Заглавие: |
|
|
| resprom написа: | | ... я някои кондензатор .. |
Говориш глупости! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
resprom Опитен потребител


Регистриран на: 06 Мар 2011 Мнения: 163
|
Пуснато на: Пон Мар 21, 2011 14:39 Заглавие: |
|
|
И ако е предпазителя какво трябва да направя за да работи? Щото мислех след един два часа да хода да си копувам нов мултицет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|