Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Атака?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gergi
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Юни 2004
Мнения: 21
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 6:05    Заглавие: Отговорете с цитат

при извеждане на резултати Google предопреждава:Този сайт може да навреди на компютъра ви.
_________________
луд умора нема-само се поти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
jjjjjk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 306

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 12:52    Заглавие: Отговорете с цитат


На вниманието на Администрацията!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 13:06    Заглавие: Отговорете с цитат

А стига де! На предната страница написах къде е проблема - не е във форума, а в някоя реклама. Като искате ги гледайте, като искате ги блокирайте. Средства много, какво ползвам аз съм го написал. И да добавя че съм с най-оплювания IE8. Разбира се, със всички упдейти.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов, не скачай кат ущипана мома щот от оня ден знаеш ли колко е спаднало посещението на сайта. Вземете някакви мерки да не се затрие хубавия сайт заради някаква си реклама. Не е редно ние да взимаме мерки да ги блокираме, нали?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hapy_boy_21
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005
Мнения: 448
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 16:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Предлагам временен хостинг при мен . Smile
_________________
http://extrahost.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 16:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не скачам и нямам права. Сайта си има администратор. Мога само да посъветвам потребителите какво да правят за да избягнат по-големи проблеми. Все пак ползването на антивирус и firewall е задължително.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Георги Стоичков
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Яну 2007
Мнения: 310
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 17:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
Сайта си има администратор. Все пак ползването на антивирус и firewall е задължително.

Моля администратора да вземе необходимите мерки относто проблема със форума Exclamation Преди 3 дена ми излезе съобщението, че има заплаха от сайта която пренебрегнах, и аз си помислих че е заради рекламите и въпреки че ползвам антивирус и firewall ся компа ми е за преинстал Evil or Very Mad не ми отваря MP3 и AVI формат през около 15-20 мин ми излиза съобщение за познатия червей който е заплаха и това е Evil or Very Mad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gergi
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Юни 2004
Мнения: 21
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво е текущото регистрирано състояние на eshop.bg?

Сайтът е регистриран като подозрителен - посещаването му може да доведе до повреда на компютъра ви.

Част от този сайт бе регистрирана поради наличието на подозрителна дейност 2 път/и през последните 90 дни.

Какво се случи, когато Google посети този сайт?

От 233 страници, които изпробвахме в сайта през последните 90 дни, 3 са довели до изтеглянето и инсталирането на злонамерен софтуер без съгласието на съответния потребител. Последният път, когато този сайт е бил посетен от Google, е на 2011-04-03, а последният път, когато на него е било намерено подозрително съдържание, е на 2011-04-02.
Malicious software includes 9 trojan(s), 5 scripting exploit(s). Successful infection resulted in an average of 8 new process(es) on the target machine.

Злонамереният софтуер се хоства на 2 домейн/а, включително qq1q.co.cc/, hfd4jgfjfj.vv.cc/.

This site was hosted on 2 network(s) including AS35141 (MEGALAN), AS22576 (LAYER3).

Функционирал ли е този сайт като посредник за по-нататъшно разпространение на злонамерен софтуер?

През последните 90 дни eshop.bg изглежда е функционирал като посредник за заразяването на 5 сайт/а, включително jabse.com/, magazini.start.bg/, eshop.start.bg/.

Хоствал ли е този сайт злонамерен софтуер?

Да, този сайт е хоствал злонамерен софтуер през последните 90 дни. Той е заразил 5 домейн/а, включително jabse.com/, elektrouredi.start.bg/, magazini.start.bg/.

Какво е довело до това?

В някои случаи трети страни могат да добавят злонамерен код в легитимни сайтове, поради което показваме предупредително съобщение.

Следващи стъпки:

Върнете се на предишната страница.
Ако сте собственикът на този уебсайт, можете да поискате да му бъде направена проверка посредством Google Инструменти за уеб администратори. Повече информация относно процеса на проверка е на разположение в Помощния център за уеб администратори на Google.
От реклама това не се случва!!!
_________________
луд умора нема-само се поти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
jjjjjk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 306

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
...Мога само да посъветвам потребителите какво да правят за да избягнат по-големи проблеми. Все пак ползването на антивирус и firewall е задължително.

Филипов, всички сме наясно със ситуацията. Проблемът е, че подобни неща, като предупреждението от Google могат да доведат до спад в посещаемостта, отлив на потребители и страх от това, че сайтът не е легитимен.
Моето предложение е рекламите, скриптовете и т.н, които носят зловреден код да бъдат обезвредени/отстранени. Това би било и най-адекватното решение. Не е изключено и сайтът да е бил атакуван от недобронамерени лица и т.н. Във всеки случай-НЕДОПУСТИМО е сайтът да разпространява зловреден софтуер. Един легитимен сайт не може да прави подобно нещо и то не може да бъде оставено така.
Надявам се, съгласен си с мен, ако няма посетители-рекламите са безсмислени. А ако една от тях стане причина за отлив на потребители, то заради една губите много повече, отколкото бихте имали полза.
Аз лично нямам антивирусна програма, но имам други стабилни мерки за защита. Е, не всички потребители са така.
По-горният ми пост с картинката не беше случаен-той беше "веществено доказателство" за проблема.
ЕDIT Само да не изляза прав с тази тема, която бях пуснал предии време... http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=69847
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2011 20:30    Заглавие: Отговорете с цитат

А спрете се! Сайтът си има собственик (администратор) И тези неща го интересуват него и единствено са в неговите възможности. За мераклиите ще отбележа че рутракера с над 8600000 потребители е на същата платформа.

Това е в някаква реклама, другото беше в подписа на потребител, и то през редирект и затова той си гризна банана.

Мнението на Google не ме интересува, при мен няма подобни текстове.

Моля в темата да се пише САМО при нещо ново. Мненията за предъвкване ще ги трия. Нарочно за момента не я затварям.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov